Fórum - Téma


Výměna filtru částic (DPF) GV 1.9 DDiS 2006


Fórum Grand Vitara III Výměna filtru částic (DPF) GV 1.9 DDiS 2006

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Grand Vitara III  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2006 Grand Vitara III 1.9

5 diskuzí

Výkon motoru 95 kW (129 PS) . Hmotnost 1 600 kg. Palivo diesel. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 900 ccm (116 cui), 4-válec, Řadový.2015-10-12 20:11:53

Dobrý den,

prosím Vás o radu. Před 3 týdny se mi u GV 1.9 DDiS r.v. 2006 rozsvítila kontrolka ucpaného filtru částic (DPF) a auto spadlo do nouzového režimu. Filtr jsem vymontoval a vyzkoušel ho pomocí příruby namontovat na výkonné odsávací zařízení. Filtr byl opravdu ucpaný jako špunt.

Uvažoval jsme jestli filtr vykuchat a nebo koupit nový. Nakonec jsem koupil filtr částic nový a je značky BOSAL.

Nový filtr jsem pro zajímavost namontoval na odsávací zařízení abych vyzkoušel jaký filtr dělá odpor při prosávání. Nový filtr nevytvářel skoro žádný odpor vůči starému ucpanému.

DPF jsem tedy namontoval a zapojil čidla. Po nastartování filtr opět svítí. Volal jsem do suzuki a ti řekli, že když spadlo už auto předtím do nouzového režimu, tak teď DPF bude svítit pořád než to na diagnostice vymažou. Jel jsme tedy do suzuki a po připojení na počítač záznam vymazaly. Po nastartování kontrolka zhasla. Auto přestalo při nižších otáčkách škubat, spadla spotřeba a motor jde více z lehka.

Přibližně po dvou až třech týdnech od výměny DPF se kontrolka ucpaného DPF zase rozsvítila. V tu chvíli jsme myslel, že vylítnu z kůže. Po chcípnutí a nastartování zase zhasla. Přibližně po dalším týdnu kontrolka svítí hned po nastartování. Od výměny DPF jsme za ty 3 týdny jel jen párkrát vzdálenost zhruba kolem 20 km.

Je možné že je filtr zase ucpaný? Přijde mi to ale nemožné snad. Ujel jsme pouze cca 200 km. Naftu tankuji pouze Shell V power nitro puls nebo Benzina Verva diesel.

Jo a jak mi při ucpaném filtru tenkrát spadlo auto do nouzového režimu, tak se těsně před tím než do nouzáku spadlo občas rozsvítila kontrolka (Obdélník s vlnovkou uprostřed)

Prosím o radu, proč v mém případě kontrolka DPF svítí popřípadě c oto znamená?

Děkuji mockrát za odpověď.

2015-10-12 21:58:58

lukas.portasik: Dobrý den , to že se zanese filtr , nebívá chyba filtru filtr se zanese špatným nastavením vozidla (váhe vzduchu , egr ventil , vstříky) ale je toho víc krátké jízdy s nezahřátým vozidlem na nízké otáčky . Není nutná hned jeho výměna ale řekl bych že jste řešil následek a ne příčínu .

2015-10-13 08:13:44

jan33: Dnes jsem auto nastartoval a jel nakoupit cca 3 km. Kontrolka DPF svítila. U krámu jsem znovu nastartoval a najednou kontrolka zas nesvítí. Vážně divné.

Nemyslím si, že je filtr zase ucpaný, protože auto jede o poznání lépe než se starým filtrem.

Když jsem měl ten starý filtr tak tak za celý rok se kontrolka nikdy nerozsvítila a až pak to najednou padlo do nouzáku a DPF kontrolka se rozsvítila.

2015-10-13 13:07:29

lukas.portasik: To já vám věřím , řešily jsme vitaru tedy asi dvakrát a vždy bylo zapsáno v řj že pouze nebyla dokončena regenerace filtru stčilo spustit ji diagnostikou a bylo po problém u toho druhého se řešily vstřiky a od té doby nic.

2016-11-04 22:26:18

lukas.portasik: Dobrý den Lukáši, mohu se zeptat jestli jste problém vyřešil? Mám uplně ten samý, děje se mi to ale častěji, jak se auto zahřeje a šlápnu mu na krk, rozsvítí se kontrolka a spadne to do nouzáku. DPFko bylo nedavno vyčištěno, takže jak zde psal kolega, závada bude někde jinde, než ve filtru... V servisu už si s tím neví rady a jsem před rozhodnutím, zdali filtr vymazat, nebo koupit nový a riskovat, že to bude jako u Vás... Díky za reakci.


Odpovědět