Fórum - Téma


Výměna homokinet. kloubu a Rozvody-swift


Fórum Swift IV Výměna homokinet. kloubu a Rozvody-swift

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla2013-07-15 18:30:22

Zdravím. Píši za manželku, ona by to těžko popsala. Budu jí u swifta /1.0, rok 99/ dělat rozvody a má prasklou manžetu u vnějšího homokloubu, který již pří rozjezdu v rejdu klepe.

Chci se zpetat u výměny homokloubu, jestli je zapotřebí nějaký speciální klíč /stahovák atd./ Postup mě je jasný středová matka, třmen. kotouč, stahnout čepy. spíš se mě jedná jestli nenarazím na něco kde je potřeba spec. nářadí /stahovák na čepy mám/ na Swiftu jdem to nedělal a ještě jak drží poloosa kdyby musela ven, je tam klasický kroužek na tisícíhranu v didfecu?

druhý dotaz je k rozvodům: má tam řemen 25mm, nevím kdo to předtím dělal ale našel jsem v katalogu rozměr 19 a 25mm a kladky dokonce 3druhy 24,28 a 30mm rád bych tam dal co tam patří. Jinak co jsem se díval, bude muset dolů řemen altíku, to je jasný ale má to řemen i serva a klimy ten se vypíná tou kladkou co je dole? a Je na rozvody opět třeba nějaké speciální klíče, nebo stačí běžné, myslím na řemenice atd.

Díky za odpověď, pěkný den.

2013-07-15 20:17:56

Ahoja... na homokloub nebudeš potřebovat nic spešl měnil jsme ho před měsícem a nic spešl jsem nepotřeboval. Jen pokud vyndáš celou poloosu tak aby jsi dolil ojel do převodovky, kterej mě trošku vytekl jsem nemohl povolit tu matku na dolití oleje do převodovky (né že by nešla povolit ale neměl jsem čím nic tam nepasovalo je tam něco jako imbus ale je to čtyřhran). Kloub jsem vyměnil tak že jsem sundal středovou matku, vyšrouboval ty šrouby co drží kolo a tlumič (ty kvůli kterým svolávalo suzuki auta do servisu že to tam rezne :D, nevím jak se tomu říká odborně nejsem automechanik takže se omlouvám za nepřesné názvy). Celým kolem se pak dá uhnout a homokloub popřípadě celá poloosa se dá vysunout. Jen poloosa u spolujezdce (ta delší) je ještě přišroubovaná třema šroubama a ty se musej vyndat aby šla celá ven. Mám 1,3 ale myslím že to bude více méně stejné

2013-07-15 23:32:22

Díky moc za info. Homokloub jsem před nějakou dobou měnil ale ne na swiftu. šlo mě hlavně o to aby tam nebyl nějakej hvězdicovej šroub atd. na to nemám vybavení. Tak to snad půjde. Ještě jednou díky za info. Pěkný den.


Odpovědět