Fórum - Téma


výroba zadního plata do swifta


Fórum Swift III výroba zadního plata do swifta

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift III  |  Naše vozidla2009-09-21 16:59:47

Pár lidí tady na klubu po mě chtělo vědět, z čeho jsem vyrobil a jak jsem uchytil plato s reprákama do swifta.

Není to žádná těžká práce, stačí trochu zručnosti.

Nejtežší je asi si správně rozměřit držáky bočnic plata, které zároveň plato podepírají. Viz přiložený obrázky. Je dobrý si udělat třeba nějakou šablonu, například z kartonu a hrát si s umístěním. Držáky jsem poté vyrobil z pásoviny a svařil elektrikou ( je to trochu prasárna, ale COčko zatím nemám ).

Můj požadavek byl, aby plato bylo vyklápěcí, a tak jsem na držáky navařil žlábek, do kterého zapadá tyčka v platě. Žlábky jsou vyrobený z menší trubky a rozříznutý napůl. Dále to chce do držáků vyvrtat díry, na uchycení šroubama ke kastli. Vrchní díry se závitem v kastli jsou po plastových origo bočnicích. Takže stačí vyvrtat do kastle u každého držáku jednu díru na šestku šroub.

Zadní držák bočnice je jenom vytvarován podle tvaru kastle a připevněn taktéž dvěma šrouby. Viz foto.

2009-09-21 17:05:08

Pak už následuje to lehčí- výroba bočnic a samotného plata.

Požil jsem klasickou dřevotřísku pro její snadnou obrobitelnost. Vyřezal jsem bočnice podle tvaru kastle pod oknem a podle tvaru původního plata( v prvním gti ), ve svým aktuálním autě jsem udělal trošku jiný výřez. Viz. foto

2009-09-21 17:09:52

Samotné plato doporučuji dělat až úplně nakonec, aby to perfektně sedlo na místo. Je to práce naprd. samé vyndávání a nandavání do auta, aby mezera mezi platem a bočnicema, byla co nejmenší( musí se počítat i s potahovým kobercem, ten něco přidá ). Mám to udělané tak, aby šlo plato vyklopit vzhůru větší silou. Je lepší, když je plato dobře zapadlé mezi bočnicema a nemůže se hnout. Líp to hraje a při jízdě plato nelítá.

Důležité je i vyříznutí oblouku, aby šlo dobře zavřít víko kufru( opět počítat i s kobercem ).

Na mechanizmus odklápění plata jsem použil klasický panty co se dají koupit v železářství. Ty se připevní zespoda na plato a zapadnou do žlábků na držácích bočnoc.

2009-09-21 17:16:19

V prvním gti plato bylo osazeno dvěma ovály a subwooferem. Byla to dostatečná zátěž pro plato a myslím, že ani moc nelítalo. V aktuálním autě mám jen dva ovály( už jsem z toho vyrostl ) a plato na větším výmolu trochu poskočí, ale není to nic hroznýho.

Abych předešel poznámce typu proč plato a né bednu, tak musím říct, že ten minikufr občas potřebuju třeba na převážení výstroje na hokej a bednou bych to zabil úplně.

Doufám, že jsem to trochu srozumitelně popsal a pokud budete mít nějaký dotazy, tak se klidně ptejte.

2011-09-08 08:56:48

ja bYch potreboval spis poradit s předním ma swifta sedana a mam tam palubovku s takovym rantlem jak polička to vypada a v palubovce 2 malé repráky pottřebuji dát naký kvylitnejsi a vjeci ale nevim kam do dveří se bojim díry byc tam musel delat a mohl bych to nejak pokazit

mot
2011-11-28 13:25:47

zlaté české ručičky si poradí


Odpovědět