Fórum - Téma


Vysoká spotřeba


Fórum Swift IV Vysoká spotřeba

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1998 Swift IV

13 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka.2014-02-10 20:43:41

Zdravím,

jaká by měla být spotřeba Swifta ( 1 l.) pokud jezdím trasy max. do10 km. Moje spotřeba cca 8l/ 100 km.

Vyměnil jsem svíčky ( bylo na nich najeto min 60 000 km) a čekám na nový filtr.( rovněž najeto min 60 000 km)

Doufám, že spotřeba klesne.

Prosím o radu co by ještě mohlo být příčinou zvýšené spotřeby

Děkuji.

2014-02-10 23:28:36

Mám stejný motor,rok výroby 2001 a spotřebu jen o půl litru menší,tedy teď když je chladněji.Svíčky mám nové na podzim a filtr včetně olejového a oleje také,takže si myslím ,že na tak krátkou trasu to je normální.Ten motor se neohřeje,to je stejné jako u jakéhokoliv jiného auta.jinak na dálku mi to jede za 5,5 až 6 litrů.dle stylu jízdy.Hlavně bydlím v kopcích a do práce jezdím taky jen 14 km.

2014-02-11 04:47:29

Taky to mám z kopce do kopce a navíc ventilátor na 3 rychlost z důvodu rozmrazení čelního skla.

Ještě jsem zjistil, že se mi dostával olej k vzduchovému filtru. Asi předcházející majitel měl v motoru více oleje, než je potřeba. ( Musím to vyčistit). Teď tam mám olej přesně uprostřed mezi ryskami.

Také jsem zjistil, že mám uvolněnou hadici nasávání vzduchu a tudíž motor nasává vzduch z motorového prostoru.

Hill  
Jaroslav
2014-02-11 08:36:34

tony42: to je víc otázek najednou, tak Ti na ně zkusím popořadě odpovědět a trochu zkorigovat pověry:

jak ti to nasává falešný vzduch, obvykle máš potíže s volnoběhem, cukáním v určitých otáčkách, někdy i chcípnutím během řazení při rozjezdu, tomu musíš přizpůsobit práci s plynem a spojkou, což samozřejmě vede ke zvýšení spotřeby. Také podíl času na cestě se studeným motorem musí být co nejmenší, jinak opět spotřeba roste.

Asi takto: na 500km se třemi krátkými přestávkami, plynulá jízda v koloně rychlostí 50-90km/h, jsem se dvakrát v životě dostal na spotřebu jen malinko nad techničákovou (4,88 litru/100). Tehdy jsem ji ještě neevidoval tady na webu, ale na pozdější se můžeš podívat - jde o denní ježdění 26km do práce a z práce a semtam někam dál, v létě po dálnicích k vodě: http://www.suzukiclub.cz/...iii-gl-87/spotreba-paliva . Podle pump a data můžeš zjistit přibližně, jakou cestou jsem jel.

Dnes týž Swift, jen s motorem, který má předpisové tlaky a tahá jak vzteklý (tomu jsem už u starého motoru pomalu odvykl), žere o litr až litr a půl víc ( http://www.suzukiclub.cz/...-iii-1740/spotreba-paliva ) jezdí převážně 4-5km do práce a stejně zpět, tedy přes půl cesty za studena, a jen tak jednou za nádrž ujede 20-50km vcelku.

Ještě se ti zdá, že ti ten Swift žere moc? Na 10 km jedna jízda do kopce s kopce, to odpovídá.

A olej pod filtrem? Musí tam vždy být trochu mastno.

Když není, znamená to, že není v pořádku okruh PCV, nebo máš málo oleje v motoru. Pod filtr totiž ústí hadička pozitivní ventilace klikové skříně, prostě odvětrání, aby ji změny tlaku netrhaly a nevyfouklo někde nějaké to těsnění. Při vysokých otáčkách je rozstřik oleje klikou tak jemný, že pár kapiček vzduch unáší a odloží je právě pod filtrem. Většina se toho nasaje a spálí, jen dno filterboxu zůstává mastné.

Dokud motor nežere litr oleje na 10 000 km, neřeš to. Vlastně to neřeš, ani kdyby žral víc. Tudy to nikdy tak rychle neubývá, o to se postarají jiné netěsnosti daleko úspěšněji.

Jo, a ten ventilátor topení na to nemá vliv, klidně ho nech běžet naplno. Vypínal jsem ho jen párkrát v zimě při startu, když mi dosluhovala baterka, tak ať zbude víc na startér. Jinak točil nepřetržitě, léto nebo zima.

Logice je jedno, na jaký stupeň je zapnutý. Ta jen vyhodnocuje, jestli je pod napětím nějaký velký spotřebič: světla, ventilátor sahary, rozmrazování zadního okna, ventilátor topení. Jestli je mezi motorem a napájením přepnutý nějaký odpor, už logika nepozná.

Prostě jen dostává informaci, že jede nebo nejede.

2014-02-11 16:13:41

Děkuji za fundovanou odpověď,

swifta mám sotva 14 dní a chci si ho trochu ošahat a hlavně opravit co minulý majitel zanedbal.

2014-02-13 13:47:57

mám taky swiště 1.0, rok 2001.

jezdím 6km do školy a 6km ze školy. spotřeba je cca 7-8l/100km. měřím jí nevěřícným pohledem ma ručičku "už je zase skoro na Ečku" a to mám hodně lehkou nohu.

před chladič jsem dal karton, a na puli cesty se mi odlepí ručička teploměru od dorazu. na delší trasy (40km) se drží ručka stále v 1/2 rozsahu teploměru. mužu mít topení vyplé nebo naplno.

předchozí majitel jezdil 20l E85 + 10l naturalu. já tam leju jen ten natural, bojim se zimních startu, že to nechytne.


Odpovědět