Fórum - Téma


z ničeho nic svítí kontrolka airbag


Fórum Technický koutek z ničeho nic svítí kontrolka airbag
2012-10-18 19:40:19

netušíte co by to moho být?? zřejmě nějaký blbý konektor?? poraďte kam se nejčastěji podívat kde to zlobí??

Kaja  
2012-10-18 20:57:34

u Clia manželky to nedávno dělal konektor pod sedákem,který při posouvání sedačky o něco zachytil a

nepřeváděl.

2012-11-07 23:12:07

U francouzů to je vždycky u sedačky.Řešil jsem to milionkrát.A suzuki musí poradit Kato..

Hill  
Jaroslav
2012-11-08 07:28:16

Kontrolka airbagu svítí vždy, když diagnostická jednotka zjistí, že okruh některého z inflatorů nevede. Takže příčina bude stejná - špatný kontakt v některém konektoru (není připojený některý inflator, chybí napájení diagnostické jednotky, ukroutil se přívod na volant) v horším případě se sama přerušila zapalovací spirálka inflatoru.

ODPOR SAMOTNÉHO AIRBAGU NETESTUJ, POKUD NEVÍŠ, JAKÝM PROUDEM TO MĚŘÍŠ! Mohl bys ho odpálit.

Ostatní zkontrolovat můžeš, ať nejedeš do servisu kvůli vypadlému konektoru, odešlé pojistce nebo užranému drátu.

Na diagnostické jednotce bývá ještě servisní propojka, která, je-li zapojená, ukostří "zemní" konec kontrolky a kontrolka svítí. Nedělals na té jednotce něco a nezapojil jsi ji v domnění, že tam patří?

2012-11-08 09:45:07

Koukám Šift je novější. tak na SDT do Suzuki

Hill  
Jaroslav
2012-11-08 17:50:21

Jo, to jsem si nevšiml: v tomto modelu už toho sám zjistíš ještě méně. Kato radí jediné schůdné a bezpečné řešení.

2012-12-16 14:57:46

Zdravím Hille,

asi tak loni jsem měnil volantovou tyč.Po nějaké době začala mě taky svítit kontrolka airbagu.Mám Jimnyho 1,3 rv 1999.Kde se tady nachází něco, čím bych to odstranil-tím myslím které kontrolní body bych měl v prvé řadě zkontrolovat? Jo a taky mě přestala houkat houkačka.Má to nějakou souvislost ?

Díky předem za radu!

Hill  
Jaroslav
2012-12-16 17:03:42

Na volantu máš smykový kruhový kontakt s uhlíkem přitlačovaným pérkem, na to mezikruží jsou připojené kontakty tlačítek houkačky. Od uhlíku vede sloupkem volantu černomodrý drát k relé houkačky. Spoj ho s kostrou, musí to troubit. Jestli má Jimny pod volantem na to ještě nějaký konektor, netuším.

Zato tam musí být konektor airbagu, od jednotky spouštění airbagu do něj vede zelený a zelenočervený drát, pokračuje na přívod k airbagu, ten je navinutý kolem hřídele volantu. Druhý konektor je těsně u airbagu, tam ale musíš být extrémně opatrný. Tam budeš mít někde špatný kontakt, protože jednotka si testuje, jestli je uzavřený okruh palníkem airbagu. Jak ho nenajde (odpor palníku mimo obvyklý rozsah, třeba tím, že se k němu přičetl příliš velký přechodový odpor v konektoru), rozsvítí kontrolku.

Totéž, jestli máš airbag spolujezdce s přepínačem - tam vede žlutý a žlutočervený drát přímo ke konektoru, co je těsně u kastlíku a přepínačem se volí airbag/náhradní odpor (aby jednotka nepoznala, že je airbag vypnutý).

Jestli ale nevíš, jakým proudem ti měří ohmmetr, ani nezkoušej od konektoru spojitost obvodu palníku měřit, k odpálení nepotřebuje moc velký proud. Sám bych s tím zajel do servisu.

2012-12-16 21:11:38

Hille-díky ,zkusím nahledat alespoň tu houkačku.Možná . že jsme tam asi něco špatně zapojili při zpětné demontáži volantové tyče a časem to asi vypadlo.Vzhledem k probíhající zimě a svátkům to budu muset ale kousek časově posunout .Musím to dobře nastudovat-návod je bezva-angl.nějak zvládnu.Pak dám vědět ,jak jsem dopadl.Přeji pěkné Vánoce a hlavně hodně zdraví v Novém roce.

2012-12-16 23:07:56

rysTR

Podle mě jsi při montáži tyče řízení dobře nenastavil plochý vodič,který převádí elektriku do volantu a při zatáčení se přetrhl.Je uložen v plastové kazetě pod volantem a po demontáži se dá opravit.Při seřízení je potřeba dbát,aby při plném rejdu na obě strany měl vůli a nenapínal se.


Odpovědět