Fórum - Téma


Začal hučet větrák v kabině,


Fórum SX4 I Začal hučet větrák v kabině,

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla2011-08-31 18:24:16

jako by tam něco vibrovalo. Stalo se to už někomu ? Třeba tam něco zapadlo, nějaký bordýlek, protože v neděli jsem konečně vyměnil kabinový filtr a dneska to začalo. Dost mně to vrčení otravuje.

Co s tím ? Do servisu ? Dík.

2011-08-31 21:18:42

demonti fitr pylový a dle mě to bude jen listí spadané v motůrku

2011-09-02 10:41:54

Spíš se mně zdá, že je to slyšet až někde za (pod) větrákem. Asi to zkusím vysavačem (když se motor nebude točit) anebo to zkusím za chodu větráku a ještě to podpořím stlačeným vzduchem. A kdyby to nepomohlo, tak asi pak servis.

Asi tam fakt něco při výměně kabin. filtru spadlo, protože filtr byl po třech letech plný všelijakého listí a něco se asi pří jeho vytahování shrnulo dovnitř. Škoda, že mě to nenapadlo zkontrolovat - teď je to alespoň varování pro ostatní.

Bylo by náročné ten větrák (roury u větráku) svépomocí rozdělat a překontrolovat anebo je to složitější proces ?

Dík.

Hill  
Jaroslav
2011-09-02 16:14:47

Zatím si přidej hlasitost na rádiu, aby ti to tolik nevadilo . Až to vyschne do mrtě, vylítá to mřížkami obvykle samo. Nebo ten sajrajt ve výdechových mřížkách zůstane viset, tak ho dostaneš pinzetou.

Mimochodem, asi po dvanácti letech provozu jsem vyčistil lopatky ventilátoru - odkrytoval jsem turbínu, nastříkal jsem na ni koncentrát Milit pro domácnost (obecně to půjde s jakýmkoli saponátem) nechal chvíli působit a pak několikrát opláchl vodou. To umytí nábalů na hranách lopatek zvedlo účinnost ventilátoru nejméně o čtvrtinu, jestli ne o víc (je to jen odhad, neměřil jsem to, ale rozdíl značný). Určitě se projevilo i vyčištění některých vzduchovodů, ale ty mají dostatečný průřez, takže se na tom zase tak výrazně nepodílely.

Kdyby se kvůli tomu nemusela demontovat nebo aspoň povolit palubovka, asi bych to udělal častěji.

2011-09-06 13:21:05

Sláva, "závada" odstraněna sama od sebe. Zničeho nic to naštěstí zase přestalo.

Takže ponaučení : při výměně "pyláče" ještě překontrolovat, jestli něco nespadlo dolů k lopatkám.

A jinak díky za rady.

Radon.

2011-10-18 18:26:07

Stalo sa to aj u mňa stačilo správne nasadit filter tím molitanom do strán a mierne nadvihnúť filter pri zatváraní.Na dvierkach sú také špice dať ich pod filter.

2011-10-18 21:35:04

Me to ted vrci taky, ale ja na takovy veci prdim. Uz nekolikrat to udelalo a ssmo prestalo. Jen se zeptam,on swift 94 ma nejaky filtr v kabine?Ja myslela ze takovou vymozenost nema


Odpovědět