Fórum - Téma


Zahrádka na Swiště


Fórum Swift IV Zahrádka na Swiště

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidlaJoan  
Jana
2013-06-28 21:55:38

Hezký večer,

právě jsem obdržela jako ponarozeninový dárek od tatínka jím osobně navrženou a vlastnoručně vyrobenou skládací autozahrádku - viz pár ukázkových snímků. Sedm dřevěných hranolů je spojeno provlečenou velmi silnou gumou a na šesti místech je celek uchycený za příčníky.

Na cestu na dovolenou na ni položím naležato svoje kolo, pevně přivážu a nemusím prakticky hlídat, kam se ještě vejdu a stabilita kola mi přijde o hodně větší než na drahém cyklostojanu, který bych využila stejně jen jednou ročně. A takto ji uživím i na jiné věci.

Po sundání zahrádku sroluju jako koberec a v takovém stavu se už vejde i do skříně . Na inzerát koupené příčníky jakbysmet.

2013-06-28 22:27:07

joan: Bych chtěl vidět fízly, až na tom budou hledat homologaci

2013-06-29 19:51:54

Provedení vtipné, kontrola ze strany PČR bez problémů. Tatínek je šikula

2013-07-02 13:03:24

jandaxx: Jde o to, že na autě smíš mít namontováno jen to, co má homologaci.Když fízl nic neřekl, věř tomu, že by toto byl odrazový můstek pro neplnění likvidace škodné události.Stát se může cokoliv.Ani ta zahrádka nemusí sehrát žádnou roli ve škodný události.

2013-07-02 18:15:47

Tak tak. Jak říká Honda. Je to to samé jako když nemáš zapsaný kola v TP. I když budeš mít auto zaparkovaný na parkovišti a tam ti ho někdo nabourá, tak pojišťovna řekne ne ne ne nic ti nedáme ty kola na tom autě neměly být. Nebude je zajímat, že to auto stálo a ani se nepohnulo a ty kola, na to že někdo jinej neumí jezdit neměly vliv.

A takhle to bude i s tou zahrádkou přes policii možná projdeš, ale doufej, že ti to někdo nenabourá, protože tohle je pro pojišťováka třešnička na dortu.

Ale jinak zahrádka povedená

2013-07-02 20:26:55

honda:

Samozřejmě, že tomu tak není. Trošku si to rozebereme.

1. Ano, na autě smíš mít jako příslušenství jen to, co je homologované. A teď se zeptám. Je toto příslušenství? Pro mně v případě kontroly není. Je to jen pár latěk, který mám připevněný jako náklad na hagusech. Přesně takto bych to totiž prezentoval.

2. Ani v tomto nemáš pravdu a tím odpovídám i na další poznámku pod Tvým textem.

Pokud dojde k dopravní nehodě, musí být vždy posuzováno, jak s dopravní nehodou souvisí povolené/nepovolené příslušenství. Aby mohla pojišťovna odmítnout/krátit plnění, muselo by mít nepovolené/nehomologované příslušenství se samotnou nehodou takzvanou příčinnou souvislost. To znamená, že by muselo mít na vznik, průběh či následky nehody vliv. Pokud tomu tak není - nehoda by se stala naprosto stejně, i kdyby ono příslušenství na autě nebylo, nemůže pojišťovna odmítnout vyplatit pojistné plnění.

Co se týče příkladu s nepovolenými koly, je to naprosto stejná situace. Pokud Tě zastaví PČR, můžeš samozřejmě dostat pokutu. PČR má přístup do registru, kde může prověřit, jaká kola jsou na konkrétní auto povolená. Pojišťovna ovšem nemůže neplnit, pokud by k nehodě došlo i s homologovanými koly. Tato myšlenka nemá žádný právní podklad. Že je tento mýtus rozšířen, pojišťovny jím straší a občas to zkusí, je věc jiná.

Při tomto mylném výkladu by totiž pojišťovně k odmítnutí plnění stačilo, že autu nesvítila přední světla, i když bylo nabouráno zezadu. Je to naprosto stejné. Auto, kterému nesvítí světla, nemá na silnici co dělat. Ovšem s průběhem a vznikem nehody to nemá co do činění.

Joan  
Jana
2013-07-03 08:37:55

jandaxx: Zdravím diskutéry .

Se zájmem sleduji Vaše názory a velmi se mi líbí postřeh, že vlastně převážím pár latěk . To je fakt! Jaký je rozdíl mezi samostatně přikurtovanými sedmi laťkami - a laťkami, které jsou navzájem spojeny provlečenou gumou a na šesti místech objímají legálně zakoupené příčníky?

2013-07-03 09:19:29

jandaxx: Hm, až se něco semele, pak uvidíš, s jakou ochotou budou nasloucht tvejm argumentům.Vysmějou se ti a máš po srandě.Nedej bože, že by ti ulít náklad ze zahrádky nakoleně smatlaný z pár klacků.V nejhoršim maj ještě argument, že je to fingovaná nehoda.Klasika.No mně je to fuk.Pokud chceš tahat čerta za ocas, voz tuhle zahrádku.Nemusí se stát nikdy nic.A bude to v klidu.A nebo se něco semele a bude problem.Já bych si na káru nedal nic, co by mohlo třeba jen v nejbujnější fantazii vzbuzovat zárodek problému..

2013-07-03 11:16:29

honda:

jaká fingovaná nehoda? Fingovaná nehoda je ta, která se nestane, nebo se stane jinak. Pleteš si odborné výrazy. Jinak, když to ulítne, tak se jedná o špatně zajištěný náklad, který prostě ulétl. Stejně tak, jako kolo. Předpokládám, že pár latěk, je stejný náklad jako cokoli jiného, na co také nepotřebuješ homologaci. Hele, já mám také rád, když jsou věci, jak mají být. To ale neznamená, že budu vystrašený jak lesní včela ve městě.

2013-07-03 12:09:12

jandaxx: Mně je to fuk.Já jen, že když se pak něco semele, hledaj kde co, aby to měli z krku.A pojistnej podvod jsou schopný vymyslet ze všeho.Čím míň bude příležitostí se chytit něčeho takovýho, tím líp.To je jen můj názor.Setkal jsem se s pár případy, kdy neplnili, ač se o žádnej podvod nejednalo.A člověk neměl šanci s tim cokoliv udělat.Ať si každej navěsí na káru co chce.Mně je to fuk, když mi tim neuškodí..


Odpovědět