Fórum - Téma


Zajímavé autorádio do GV


Fórum Grand Vitara III Zajímavé autorádio do GV

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Grand Vitara III  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2011 Grand Vitara III 2.4

7 fotek  |  59 diskuzí

Výkon motoru 124 kW (169 PS) při 6000 ot./min. Točivý moment 227 Nm (167 ft/lb) při 3800 ot./min. Zrychlení 11.7 s ~ 0-100 km/h. Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 2 393 ccm (146 cui), 4-válec, Řadový, 16-ventil, J24B.


1  2  3

2014-01-29 10:45:53

houmer21:

Pořádnou přední kameru pro záznam jízdy, která není jen pro parádu si koupíš přibližně za tyhle prachy.

2014-01-29 11:24:49

plukovník: Ale neeee... slušná kamera i se záznamem se dá koupit kolem 3 až 5 tis a z toho kamera je cca 2 tis, a cca 3 tis je logovací (záznamový) modul(když to je integrované zařízení bývá to i levnější). To že je něco drahý ještě neznamená že to musí být dobrý a naopak. Např kamery s chipem Sony s nočním režimem mají super HD obraz i v noci a stojí kolem 2tis. V kameře není problém, problém je že výše uvedené rádio nemá vstup na přední kameru a ani nemá SW který by uměl záznam automaticky ukládat (tedy alespoň polde dokumentace dostupné na webu .... ). Kdyby to to rádio umělo tak bych o něm i přemýšlel, ale takle to pro mě něni to pravé :-/

2014-01-29 11:40:01

houmer21:

Uveď konkrétní typ kamery s tím chipem Sony s nočním režimem, co má ten super HD obraz i v noci a stojí kolem 2tis. Popravdě řečeno, osobně jsem ještě neviděl noční záznam o kterém bych mohl říct, že je super.

Doufám tedy, že tím "nočním režimem" nemyslíš to komické přisvícení pomocí infraLED

A myslíš že pro záznam detailů v pohybu je ideální zrovna fullHD ? Já mám lepší zkušenost s o stupeň nižším rozlišením.

Navíc u záznamové kamery typu "černá skříňka" je kromě nepřetržitého záznamu obrazu před vozidlem ještě žádoucí záznam hovoru v kabině, údaje o GPS, času, rychlosti vozidla a jeho zpomalení a zrychlení. Takovou kameru za dva tisíce pořídíš těžko, spíš tak minimálně za těch pět.

2014-01-29 12:46:34

Přední kameru pro záznam mám tuto http://www.gme.cz/kamera-...g-hd-ii-gps-16gb-p755-355

Autorádio další vstup pro video má, ale pro tento účel jsem to nezkoušel. Tu kameru jsem měl už před tím rádiem

2014-01-29 13:04:19

Kamer je fakt plno - jen nevim jaký úchyt je potřeba aby pasoval na original šrouby do GV. Tak třeba náhodně original carcam od SONY je XA-R800C - dá se koupit i za 150$. Druhovýroba se stejným chipem se dá koupit už od 50$ - rozdíl v obraze žádný, jen není značková. Blbý je že málokterý prodejce u druhovýroby uvádí typ chipu - přestože se najdou i případy kdy vůbec není za co se stydět. Co jsem si ale sám vyzkoušel, nejlepší je si najít na youtube videa z dané kamery přímo od lidí co jí mají - tam je přesně vidět jak kvalitní záznam je ve dne i v noci (promo videím od výrobce/prodejce se nedá věřit .

InfraLED je vhodné přisvícení pouze pro parkovací (couvací) kameru - pro záznamovou kameru je k ničemu. Noční režim nemá s přisvícením nic společného, jde o vlastnost SW (FW kamery) který dekóduje obraz z chipu. Pokud má daná kamera noční režim, pak sw upravuje obraz tak, že automaticky odstraní zrnění(šum) způsobené nedostatkem světla , a zvýrazní jas, kontrast a barvy tak, aby noční zobrazení bylo co nejvěrnější. Různí výrobci to nazývají různými jmény - ale "noční režim" se už celkem vžilo. Kamera která má dobře vyladěný FW pořídí i noční záznam kde jde bez problému přečíst SPZ okolních aut - co víc pro pojišťovnu potřebuješ?

Co se týče rozlišení, je vždy nejlepší dělat záznam v rozlišení na které je daný chip vyroben - jakékoli jiné rozlišení znamená, že obraz musí SW v kameře "přepočítat" a to vždy ubírá na kvalitě záznamu..

Co se týče GPS, G-senzoru atd. tady mluvíš o funkci záznamového boxu (logboxu atd ..) to není funkce kamery - kamera pořizuje jen obraz a případně i zvuk. Samozřejmě, že tyhle zařízení pořídíš i za 50tis s milionem různých funkcí. Dělají se samostatně v podobě blackboxu do auta s připojením pro třeba 6 kamer a bezdrátovým přenosem atd.atd., nebo integrované v jedné krabičce i s kamerou v podobě krabičky která mimo obraz umí logovat i milion různých parametrů. Pokud chceš mít něco co je high-end pak to je ta pravá volba - většina funkcí je sice úplně k ničemu - ale je to fakt hezká hračka.

To ale není můj případ, já chci jen kameru pro záznam obrazu kterou připojím k jednotce kterou už mám (případně k rádiu které to umí). A ta se do 2 tis dá v pohodě pořídit i s velmi kvalitním chipem viz příklad výš (samozřejmě kvalita pro daný účel - nelze porovnávat záznamovou autokameru s profi videokamerou) .

2014-01-29 13:06:59

jirka.ps: V dokumentaci je, že má videovstup např. pro DVD a vstup pro parkovací kameru, ale že by umělo i automaticky pořizovat záznam z přední kamery to tam nepíšou .. takže to asi neumí

2014-01-29 13:35:14

jirka.ps:

Co se týče tvé kamery, skvělá volba , společnost PittaSoft vyrábí nejlepší kamery pro tento učel na světě. Ale to asi fotografovi a navíc specialistovi na IT, nemusím zdůrazňovat.

P.S.

Skvělá volba je i ta GV v automatu a bez toho zbytečného kola vzadu, škoda že tuto verzi přestali dělat.

2014-01-29 15:02:00

Tak jsem hledal a hledal a hledááááál, a zjistil jsem, že dělají novou verzi rádia s označením S150. Běží na Androidu a umí úplně všechno :-D Akorát vyjde na dost peněz tak asi budu muset počkat na ježíška :-/ (9tis+poštovné+DPH)

2014-01-29 17:44:45

houmer21:

Díky za obsáhlý výklad ohledně těch kamer

Samozřejmě že jediný obrazový senzor který smí mít moje kamera je Sony Exmor, jenomže drobná piha na kráse celého uspořádání ve vozidle je ta, že kamera snímá přes přední sklo, které je navíc šikmo, čímž způsobuje lom světla, navíc v něm při horších světelných podmínek do určité míry dochází k zrcadlení od palubní desky a za zhoršeného počasí může být častečně znečištěné. O takových drobnostech se ovšem propagační materiály raději nezmiňují.

2014-01-30 07:52:58

Uvedený příklad je určen pro externí umístění na přední části vozidla - tedy nikoli za sklo - viz dokumentace. S lomem světla na předním skle tedy netřeba se zabývat.

2014-01-30 09:51:07

houmer21:

Jak budeš v tomto případě řešit stěrač a ostřikovač na optice této "vodotěsné" kamery umístěné kdesi na přední části toho vozidla ?

2014-01-30 11:41:50

plukovník: Proč bych to řešil? Rover má kamery 3 - před oběma předními koly (pro vyhodnocení nebezpečné překážky ve stopě kola-nevim přesně ale myslim že hodnotí výšku překážky kterou už auto nedá) a jednu klasickou záznamovou uprostřed masky a žádné problémy s tím nejsou -jde prostě jen o to vybrat správné místo. A i kdybych na monitoru viděl nějakou tu špínu je to nejmenší cestou od auta utřít čočku kapesníkem stejně jako to člověk občas musí udělat u parkovací kamery. Přijde mi rozhodně lepší mít v masce "neviditelnou" minikameru než mít v autě nějakou škatuli která stejně akorát láká zloděje - ale chápu že to je věc názoru.

Jinak u mě rozhodnuto, rádio S150, minikamera dopředu do masky a minikamera dozadu mezi osvětlení SPZ. počítám že bych to mohl stihnout našroubovat někdy Březen'/Duben ... tak sem pak někdy hodim jak to dopadlo a třeba i nějaké ty fotky z montáže a videa jak to nahrává ve dne v noci.

2014-01-30 12:21:38

houmer21:

Bezpečnostní kamery pro vyhodnocení nebezpečné překážky a vzdálenosti vpředu jedoucího vozidla mají systémy mnoha luxusních vozidel. Obvykle jsou umístěny v parabolách světlometů, ale tyto kamery mají jiný účel i parametry, než kamery pro monitoring provozu. Rozhodně u nich není kladen důraz na rozlišení a čitelnost registračních značek ostatních vozidel.

Ta tvoje neviditelná kamera v masce sice nebude lákat zloděje, při jízdě leda tak mouchy, ale ta moje BlackVue DR550GW-2CH také ne a nejedná se ani o žádnou škatuli v autě, protože má patentovaný tvar i způsob rychloupínání na přední i zadní sklo.

P.S.

O tom Range Roveru mi ani nemluv, kamarád ho má a jsou s ním po všech stránkách jenom patálie

2014-01-30 13:09:26

plukovník: Rover je jiný téma ... já se přiznám že mít prachy tak tyhle patálie bych hned bral :-D

Mluvíš o jiném systému, já mluvím o tomhle to jsou jen kamery nic víc - (sorry lepší video kde je vidět o co jde sem nenašel ): (viz přiložené video)#t=61

(je to vidět na 1min a dál ... )

Jak řikám, řeší to tak hromada výrobců a žádný mouchy ani bláto je netrápí ... přiznám se že jsem zatím ani neviděl že by nějaké auto mělo original z výroby přicucnutou kameru za přením oknem - ale to že jsem to neviděl ještě neznamená že to tak někdo nedělá.

Jak říkám, je to věc názoru, já prostě žádnou škatuli v autě nechci ... pořát sebou nosit kameru z auta domu a z domova do auta sem tam jen proto aby mi kvůli ní někdo nerozmlátil okna se mi rozhodně nechce ať má ta škatule patentovaný tvar a přísavku jakou chce :-D

Nu za pár týdnů uvidíme v praxi, konec konců přendat kamerku z masky dovnitř můžu kdykoli Už nebudu zahlcovat fórum .. ozvu se až to budu mít ... dík za příspěvky

Range Rover Evoque as Tested by Top Gear  |  Více info

A review of the new Range Rover Evoque by Top Gear UK.

2014-02-10 12:23:37

Zdravím tě

chci se zeptat na to tvoje radijko v GV je v něm i nastavitelná čeština,nebo sto musel přeinstalovat do češtiny?

Vypadá slušně taky o něčem podobném uvažuji.

diky

2014-07-16 09:37:40

nějaké nové zkušenosti? výhledově uvažuji o něčem takovém taky, protože jestli chtějí za USB modul 1200Kč (v čr je k mání za "pouhých" 4.000!), tak už je možná lepší si koupit něco za 8.000, co má android, wifi a můžu si to párovat s mobilem a v garáži si postahovat, co chci.

2014-09-18 10:47:02

Ak by mal niekto záujem o takéto multifunkčné rádio tak by som mal jedno na predaj - má aj DVBT tuner na sledovanie televizie. Píšte mi na satanokky@gmail.com.

bee
JuBa
2015-05-05 00:20:07

Ja by som záujem o Android rádio mal... Hlavne aby to dobre hralo mp3 resp. flac

2016-05-24 11:26:23

jirka.ps: dobrý den zajímalo by mě kde se autoradio koupil a jak vypadá menu děkuji

2016-05-26 11:18:52

slapmich: Autorádio jsem kupoval v Číně u aliexpress.com . Prodává se pod několika značkama. Já mám značku Witson. Teď jsou už i novější verze s androidem. http://www.aliexpress.com...=suzuki+Grand+Vitara+C053

http://www.aliexpress.com...71-4827-9328-f90c12946836

Nedávno jsem zjistil, že se dá u aliexpress.com něco ušetřit i přes vratnepenize.cz https://www.vratnepenize.cz/obchod/aliexpress-com


Odpovědět

1  2  3