Fórum - Téma


Záruka


Fórum SX4 I Záruka

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla2015-01-30 09:55:50

Zdraví,chcem sa spýtať,keď pomením žiarovky v aute za led a chcel by som meniť aj trúbu /klaksón/,či nebudú mať pindy na servisnej prehliadke...?ďakujem

MilanT  
Milan
2015-01-30 10:13:04

mirec1:

1) Auto je tvým majetkem a nemáš povinnost jezdit na servisní prohlídky. Je na tobě, jestli chceš nebo nechceš záruku.

2) Pokud si vyměníš klakson a tou výměnou poškodíš (odpálíš) "něco" jiného, tak to "jiné" nemůžeš reklamovat. Tedy můžeš to zkusit, ale jiný klakson vyměněný samodomo bude důvodem k neuznání reklamace.

3) Pokud budeš reklamovat vrzající okno, tak jim bude jiný klakson šumafuk a nikdo se po tom pídit nebude a nikdo nebude pindat.

4) Pokud si namontuješ nějaké fanfáry, lodní houkačku nebo zvonek tramvaje, tak budou pindat na STK.

2015-01-30 12:46:17

mirec1:

Když už budeš měnit tu trúbu, rozhodně si tam nainstaluj ten zvonek z elektrického tramwaye (motorového vagónu uličních drah královského hlavního města Prahy).

Všechno ostatní je "o ničem"

2015-01-30 13:07:10

mirec1:

STK řeší většinou jen to, co je vidět = já mám na Sx4 skoro všechny žárovky (vnějšího osvětlení) vyměněné za ledky, pro STK jsem vrátil jen hůř svítící, avšak viditelné a snadno vyměnitelné baňky v předních blinkrech - nikde jinde se při běžné prohlídce nic nepozná. Žádný technik z STK nemůže vědět např. který model auta (z x tisíc) měl v průběhu času jaký klaxon Min. 5 let jsem na STK u žádného auta nemusel zatroubit - ... - (a následně jsem zjistil, že klaxon musím zprovoznit), taky jsem si místo původního "telefonního bzučítka" na Sx4 namontoval slyšitelné fanfárky - zapojit jsem je nechal v servisu ( spolu s denními světýlky ), při pohledu shora není nic vidět - qůli takovým prkotinám (neohrožujícím bezpečnost na silnici) by pindy mohl mít jen někdo, kdo Sx4 detailně zná a navíc usiluje o "všimné" - a takto to na STK kam jezdím není.

Ovšem proč (zbytečně) provokovat ... ???

2015-01-30 13:18:02

plukovník:

Spolustudující kamaráz z FEL si naopak do Oktávky po rodičích namontoval extra hlasitý "tramvajácký kravský zvocec" a k tomu na palubku dobře viditelný klasický telefon se sluchátkem "Mach a Šebestová". Jakmile kolem auta procházela pohledná slečna - zastavil jí kravský zvonec + současně spolujezdec sejmul sluchátko a začal - sice jen jako - avšak o to důležitěji - telefonovat...

Po prokouknutí si slečny poklepaly na čelo, zato auto se po několika pokusech už muselo roztlačovat

"Proti gustu žádný dišputát"

2015-01-30 13:54:52

honza6:

On žádný technik z STK samozřejmě nemá povinnost vědět jaká trúba v tom či kterém modelu je z výroby, ale jemu stačí se řídit předpisem a ten říká, že zvukové výstražné zařízení musí fungovat, nesmí vydávat nerovnoměrný zvuk nebo zvuk nestálé výšky, popřípadě vydávat pronikavé zvuky, rozložené akordy nebo skřeky (např. píšťaly, sirény, zvonky, gongy apod.).

Takže ten kravský zvonec z tramwaye tam je na vlastní riziko. A pak může dojít k něčemu podobnému, jako se stalo kdysi dávno mému známému, který při pomalé jízdě "pěší zónou" takto zazvonil na dvě báby, zabrané do "veledůležitého" hovoru, svým výstražným zvukovým zařízením z typu kolejového vozidla Tatra T3. Jedna z nich se lekla, prudce se otočila a nákupní taškou, ve které měla skleněné lahve s mlékem (tenkrát bylo takto baleno) mu nakřápla parabolu...(tenkrát též skleněnou)

MilanT  
Milan
2015-01-30 14:46:05

Tak když na tebe zacinká tramvaj tam, kde nejsou koleje a nečekáš to, tak se lekneš. Stejně jako frajírci, co tě v noci dojedou a zablikají modrým majákem uvnitř auta. Lekneš se a instinktivně se jim snažíš uhnout. A o tom jim jde.


Odpovědět