Fórum - Téma


záruka


Fórum SX4 II záruka

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 II  |  Naše vozidla2015-09-17 08:52:11

musím jezdit s novým autem po dobu záruky do autorizovaného servisu suzuki a nebo mužu jezdit na prohlídky do jiného servisu aby mi uznali záruku má s tím někdo zkušenost děkuji

MilanT  
Milan
2015-09-17 10:12:41

jiri1164: Zkušenost nemám, ale asi máš na mysli blokovou vyjímku - http://www.rpauto.cz/informace-o-blokove-vyjimce

Výňatek z textu Svazu prodejců a opravářů motorových vozidel České republiky (SAČR) -

Majitel vozidla, které je ještě v záruce, může nechat provést běžnou údržbu tohoto automobilu nebo tzv. inspekční prohlídky i v nezávislém autoservisu. Pokud jsou tyto úkony provedeny bezvadně podle předpisu výrobce, nemůže to mít žádný negativní vliv na případné záruční opravy. To platilo už i dosud, ale nyní Evropská komise jasně deklaruje, že se to týká nejenom vozidel v zákonné záruce, ale i pokud jde o nadstandardní či prodlouženou záruku poskytovanou nad rámec zákonné výrobcem vozidla. Tedy i na záruky mobility, záruky neprorezivění karosérie a podobně. I to obsahovala dříve platná bloková výjimka, jenomže v tom panovaly určité nejasnosti. Někteří výrobci vozidel svoje nadstandardní a prodloužené záruky podmiňovali prováděním prohlídek výhradně v autorizovaných servisech, jiní to tak striktně nevyžadovali. Nyní je tedy takové zneužívání záruk, jak se doslova uvádí, zakázané (bod 69 Zneužití záruk Doplňkových pokynů).

2015-09-17 11:07:39

jo děkuji takže mužu i do jiného servisu beze ztrátyzáruky

2015-09-24 21:06:49

Zdravím, pridam sa k teme.

Ked idete na servisnu prehliadku pýtate si použite sučiastky napr: olejovy filter , vzduchovy filter , zostatok oleja s kanistrom.

Počul som že niekedy nevymenia ani olejovy filter, ale zaplatim za neho.

MilanT  
Milan
2015-09-24 21:32:07

jozotom:

Já si to rozhodně nepýtám. Jednak nevím co bych s tím odpadem dělal a druhak mi na moje vyžádání můžou strčit do ruky staré filtry toho auta přede mnou (toho, co si to nepýtal).

2015-09-24 21:50:23

jozotom: chcel by som vidiet, ako by Ti dali pouzity olejovy filter... v sacku do kufra, alebo len tak na sedadlo a olej vascinou pouzivaju zo suda, takze zbytok z kanistra by Ti dali len tazko...nezostava Ti nic ine len si najst servis, v ktorom mozes byt pri prehliadke alebo im proste budes verit


Odpovědět