Fórum - Téma


Zase ta navigace Clarion


Fórum SX4 I Zase ta navigace Clarion

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla


1  2

vlasta  
Vlastimil
2012-03-08 19:04:51

Zdravím kolegy s akčním modelem Navi,už na mně taky došlo s navigací.Rádio je dle očekávání slabší průměr,ale nejde mi pořádně ani CD a hudba z flešky-oboje po nějaké době samo přepne na rádio.Chválím pouze navigaci a handsfree,jinak je to bída.Nemá někdo zkušenost s tímto než to budu řešit se servisem?Díky,Vlasta

2012-04-03 17:43:17

Doporučuji , aby se lidé netrápili s Clarionem . Pořiďil jsem si 8" radio DVD , GPS , s BT , USB , připojením na couvací kameru , Ipodu a SD . To vše za pěknou cenu vč. dopravy a to z Číny. Vše v češtině a funguje bez chyby , tedy zatím .

vlasta  
Vlastimil
2012-04-03 19:43:15

No to je sice hezký ale není to ta rada která by řešila problém

2012-04-03 22:05:19

Já vím , to je jenom připomínka , že existuje také něco jiného pro SX4 než Clarion.

vlasta  
Vlastimil
2012-04-04 06:37:17

Jasně,jenže tahle tam je.Po pečlivém seřízení se povedlo odstranit problémy s CD a přehráváním z flešky,zůstal

problém rádia,stanice se neustále ztrácejí,snad to půjde ještě vychytat.O tohle mi šlo,jestli ti co vlastní tuhle

výbavu mají podobné problémy nebo mám smůlu-ale řešit jde všechno.Takže asi tak

2012-04-12 06:39:21

Ten Clarion skutečně asi nestojí za moc. Mohu potvrdit vaši dobrou zkušenost s navigací a BT, ale pokud přehrávám z flešky tak se to celé občas kousne a musím to vypnout a zase zapnout. Na rádio si nemohu stěžovat. Asi nejhorší je ale malá citlivost na dotyk, někdy na to musím tlačit tak, že mám obavu aby to sklo neprasklo. Zatím jsem neměl čas to řešit.

vlasta  
Vlastimil
2012-04-12 10:25:09

Díky za info,takže problémy jsou i jinde.Budu to řešit na první záruce,nemám čas tam kvůli tomu jezdit.Uvidíme jak se k tomu v Suzuki postaví,není mi jasné jak to budou řešit když by výměna přístroje zřejmě nikam nevedla.S citlivostí displeje na dotyk nemám problém.Zdravím,Vlasta

2012-04-12 20:55:04

Tiež vlastním túto verziu SX4 aj s Clarionom. Nemäžem povedať, že by ma tento prístroj nejako zvlášť sklamal, funguje na ňom všetko čo má. Obrazovka je citlivá akurát, ešte mám na nej tú pôvodnú ochrannú fóliu, akurát že pri silnom slnku na nej nie je skoro nič vidno. Rádio je citlivé na kvalitný signál, to je pravda. Ale stanice pokiaľ sa uložia, tak tam držia, AF funguje tiež (pri dobrom signále), zvuk je primeraný použitými repráčikmi, BT bez problémov. Troška som experimentoval so softom pre US verzie a pribudlo tam aj SIRIUS radio (bez dodatočného príslušenstva a v našich končinách k ničomu). Prehráva v pohode MP3, DVD a AVI z USB aj DVD. Mám kúpenu zadnú kameru a chcem ju dať pripojiť aby sa využila aj táto funkcia tohto Clarionu. No a nakoniec navigácia, tiež funguje ako má. Jedine čo mi vadí je to, že sa mi nepodarilo zaktualizovať mapové podklady v rámci 1 mesačnej lehoty na bezplatnú aktualizáciu. Takže jadzím na mapových podkladoch verzie 062010, ale servis sľubuje nápravu, takže zatiaľ neriešim. Celkovo teda môžem povedať, že ma táto hračka nesklamala, je to predsa len niečo viac, ako klasické autorádio, tých niekoľko bonusov celkom poteší.

2012-05-20 22:17:15

Musím říct, že Clarion již byl zabudován při koupi, všechno funguje jak má.

Rádio nemůže být nějaký hi-fi, takže to vydržím v místech, kde není dobrý signál.

U navigace se mi poprvé podařilo obnovit mapy zdarma, ale nijak se to neprojevilo. Vyhledávání už je horší. Rychlá i krátká varianta se moc neliší a "zelená" nevím co je a teď zkuším pohodlnou.

Kamarád má zabudovanou i zpětnou kameru a je to moc pěkný.

Milan

Ave
2012-05-25 12:29:12

Mám NAVI 14 dní. V zásadě funguje vše... ale: signál jak GPS tak radia rozeznává slaběji, než můj mobil; z USB to opravdu přehrává jen to, co je napsané v návodu, a to se mi tedy nechce ukládat moje soubory/hudbu znovu v horší kvalitě. Slabší signál = nevím, jestli to není anténou na Sx4 = nezkoušeli jste někdo lepší anténu? Co oceňuji je bluetooth spojení s mobilem, takže přehrávám hudbu přímo z mobilu přes bluetooth v autě.

vlasta  
Vlastimil
2012-05-25 19:01:27

Zdravím a díky za informace,zřejmě to funguje všude přibližně stejně tak asi nemá cenu to dál nějak pitvat.Možná zkusit tu anténu-pozeptám se

2012-06-13 16:04:06

neumím vypnout rádio

Nevíte někdo prosím, jak vypnout rádio? Běžně ho mívám zapnuté, ale někdy bych ho rád rychle ztišil nebo vypnul. Tlačítko na ztišení na volantu mi ztiší i hlášky navigace, a to není ono. Mohu zapnout jiný zdroj, usb, telefon, a na něm nepřehrávat, ale jednak to tam musím mít připojené, a jednak mi to přijde hloupé.

Jde tedy nějak jednoduše vypnout rádio, aby mi zůstaly hlášky z navigace? Díky.

Ave
2012-06-13 17:07:16

Mně to tedy funguje tak, že když ztiším radio, tak navigace jede pořád hlasitě tak, jak si ji nastavím v menu navigace. Jinak celé se to vypíná delším podržením tlačítka. Ale že bys to měl zapojené nějak jinak? Stejně se mi zdá, že chyby o kterých se tady mluví mohou být v tom, že to v servisu zapojují někde špatně... Mně tedy funguje Clarion dobře, jen se mi zdá, že by to chtělo mnohem lepší anténu nebo předzesilovač - nezkoušeli jste to někdo? Chci zkusit alespoň lepší prut (dělaný na radio+GSM+GPS)...

vlasta  
Vlastimil
2012-06-13 17:51:32

Nevím jestli to jde zapojit špatně,ale dneska mi skončil displej,svítí ale nereaguje na dotyk takže nejde nic ovládat.V sobotu jedu na dovolenou,uvidíme co zítra vyřeší servis

2012-06-13 22:42:55

Mně když ho stiším, tak jo, ale stále potichu hraje na pozadí.

2012-06-13 22:46:55

Ahoj,

používám jiný zdroj, který čeká na akci a tím rádio mlčí a stačí mi to.

Jinak vypnutí přímo rádia by mě zajímalo taky, ale nikdo to zatím neví, údajně je to vlastnost zařízení.

jak jinak

Milan

2014-08-30 10:08:26

Může někdo poradit,jak zprovoznit SD kartu navigace Clarionu 501NX?Zařízení ji nečte a ani v PC se neobjeví soubory na ni uložené. V opravných programech se soubory objeví,ale nedaří se mi je opravit.Zálohu bohužel nemám uloženou a 3tis.za novou kartu nedám.Naštěstí mám ještě navigaci v mobilu.Díky za jakoukoliv radu.

MilanT  
Milan
2014-08-30 11:08:18

kazan2:

Ahoj.

Ne že by se tu nevyskytovali IT odborníci, ale možná to bude dotaz na odbornější téma. Ale třeba to už někdo řešil a pomůže. Zkoušel jsi hledat na stránkách Clarionu? Nebo jim pošli dotaz - http://www.clarion.com/cz...updates/NX700E/index.html

Najdeš tam i software ke stažení a aktualizaci - http://www.clarion.com/cz...pport/software/index.html

Koupil bych novou prázdnou kartu a naistaloval potřebný software.Bohužel asi s rozbaleým médiem (kartou) s nahraným softwarem neuspěješ při reklamaci.

2014-08-31 18:21:12

milant: Dík za radu.Volal jsem tam.Nabízejí jen novou kartu za 3tis.Za to seženu dvě 5.palcové navigace s doživotní aktualizací.Je mi jen líto, že to nešlape,když už tam je.Clarion NX 501 má příšernou odezvu a tlačit na displej musíš nejlíp šroubovákem.Holt,co by jsi chtěl za 25 tis.Přes ebay koupiš vyspělejší multimedium a za zlomek ceny.Nevím ovšem,jak je to s aktualizacema map.SD karta asi nepůjde jen tak od někoho překopirovat.Bude to asi chráněné.Snad toto už někdo řešil.

MilanT  
Milan
2014-08-31 18:50:45

kazan2: Snaha byla, ale asi jsem moc nepomohl. Je divné, že firma nabízející nějaký hardware se softwarem nenabízí zdarma nové stažení softu nebo jeho opravu či aktualizaci.

Nechápu, že do aut cpou tyhle dotykové (já jim říkám "šmatlavé") vymoženosti. Během řízení to musí být dost nebezpečné - klasické tlačítko nahmatám a zmáčknu i po slepu, ale trefit se někam na upatlaném displeji a správně přitlačit nebo někam prst posunout...Navigaci používám na tlačítkovo-dotykovém telefonu a když potřebuji něco nastavit, tak raději zastavím. Ostatně ani vyhláška mi to nedovoluje za jízdy.

Taky mě překvapuje, že tam dávají ty "tvrdé" odporové displeje, které, jak říkáš, musíš ovládat šroubovákem. Vždyť už známe citlivější kapacitní displeje. Tyhle necitlivé odporové displeje jsou použity i u Peugeotu 308. Tam to teprve musí být na palici. Ovládáš přes to nejen navigaci, ale i rádio a klimatizaci...A to až se frantíkům podělá, tak chudáci ti, co si to auto pořídili.


Odpovědět

1  2