Fórum - Téma


zasterky


Fórum Technický koutek zasterky
2007-10-21 20:44:31

pouzivate nepouzivate?

mne osobne sa moc nepacia ale kedze mam omlatene podbehy od kamienkov a chystam sa striekat cele auto tak budem asi nuteny ich nahodit aj na predek aby mi hnet novu farbu neomlatili kamienky

v zadu ich mam aj ked sa mi moc nepacia ale nakolko idem davat aj naraznik do farby tak by tam tez hrozilo ze sa omlati od kamienkov. a dalsa vec nechcem urobit poistnu udalost ze nekomu z odletenym kamenom rozbyjem predne sklo jak sa to stalo mojmu stricovy.

su vobec povinne?

su nejake univerzaly co dobre vyzeraju a hlavne aspom kolko tolko pasuju? hlavne predne ma zaujmaju

2007-10-30 21:23:11

Odpověď na druhý dotaz - nová auta jsou homologována bez zástěrek.

Vlk
2007-11-01 07:15:54

Já mám zástěrky vpředu i vzadu, i když by je nová auta mít nemusela. Mám to hlavně kvůli kamínkům. Přední jsem si vystřihl z folie určené pro závodní auta, protože používám širší kola a normální swift nemá prahy jako Gti a když se zatočilo v nějakém sajrajtu, tak jsem měl ohozenou půlku boku auta. Koupí se to jako 2 obdélníky a šly by tam namontovat rovnou, ale já jsem jim dal alespoň podobný tvar jako kupovaným. Správně by to tam být nemělo, nejsou homologované, ale když se to nepřežene s přesahy přes blatníky, tak by nikdo neměl nic říkat. Kamarád za to dostal už dříve pokutu, mě zastavili dvakrát a nic. Jó a vybral jsem si černé, aby to tak nekřičelo.

2007-11-10 15:57:53

Tak jsem jel v dešti po dálnici. Leckterej náklaďák háže bordel míň, než octavia (nemá zástěrky a mít nemusí). Vždycky, když mě nějaká předjela, 10 vteřin jsem nic neviděl ani se stěračema na plnou rychlost... Asi tolik k "... musí být vybaveny účinnými lapači nečistot..."

2007-11-10 23:55:14

Zastěrky jsou poviné pro staré auta a u nových je to dáno konstrukcí auta "záleží na úhlu mezi kolem a nárazníkem je to tuším 15 stupnů" jak je to přesně to nevím ale je to ve staré učebnici autoškoly.

2012-09-12 18:45:57

A je to velká chyba, zadní by měly být povinné a přední dle uvážení. Já si nechal dát zástěrky přední i zadní hned při koupi a určitě těch patnáct stovek nelituji. Bez zástěrková auta bych vyřazoval s provozu. Ale bohužel to se jen tak nezmění.


Odpovědět