Fórum - Téma


Změny na webu


Fórum Klubové záležitosti Změny na webu1 ......... 2  3  4  5  6

udm  
2014-09-23 12:32:47

hill: ono by bylo prima, kdyby tam napsali u těch záznamů zdroj. Třeba: záznamy o stavu tachometru: 2x STK, 3x autorizovaný servis, 2x autobazary (výkup a nacenění, prodej), atd. Zkusím to s nimi probrat, pokud na to vzpomenu, ve čtvrtek s nimi mám schůzku.

Hill  
Jaroslav
2014-09-23 19:09:29

udm: Pavle, probral jsem to s jakousi laskavou děvčetem od nich, ale se zdrojem bude asi potíž - chodí jim to online z několika zdrojů a původce informace evidovali jen příležitostně. Proto také u záznamů někdy nemohou rozlišit, jestli se týkají stejného případu nebo jde o dva různé.

To byl vlastně můj případ - sedmitýdenní čekání na opravu znamenalo, že bylo zaznamenáno hlášení viníka, ale likvidátor se dostavil dvakrát: jednou brzy po nehodě a podruhé, když mu v pojišťovně vyskočilo červeně, že pojišťovna za to ještě neplnila. Jenže mezi tím drcnutím a datem, než to vzali na opravu, jsem najel 1741 km, a uplynulo 37 dní. Do převzetí z opravy a odeslání faktury na pojišťovnu pak dalších 16 dní. To už je prý nezvykle dost na to, aby to vedli jako jednu událost. Každopádně by od pojišťoven posloužilo číslo pojistné události, které se to týká, jinak zákazník dostane do ruky informace nahrnuté na jednu kupu, aniž by z nich jednoznačně vyčetl, zda poškození vozidla bylo jen povrchové, ale servis to přesto řešil výměnou dílu karoserie za nový, nebo byl díl rozsáhle poničený a ještě se musel rovnat či řezat a vařit nosník či sloupek. Cena opravy toho o tom moc neřekne, ať už jde o plnění z povinného ručení nebo havarijní pojistky. Navíc ani některé značkové servisy se neobtěžují někam něco hlásit.

Zrovna tak oprava u nesmluvního živnostníka, natož pak oprava svépomocná, zpravidla zůstanou i pro Cebii utajené, v evidenci údajů o vozidle se neobjeví, a zákazník ten opravený a naleštěný zbytek návětrné kajuty kpt Flinta (tak nějak mohlo třeba i vypadat to auto při dovozu) koupí jako nebourané vozidlo.

To už ty naše servisky, co si vedeme dobrovolně tady na webu, mají větší výpovědní hodnotu, a případnému kupujícímu jsou dostupné zdarma.

Samozřejmě, u vozidel, jejichž úplný životopis k dispozici Cebia má, ty informace za to pětikilo určitě stojí.

MilanT  
Milan
2014-09-23 19:34:59

hill: Takže je to nějak tak, jak jsem si myslel. Snahu Cebie můžeme ocenit, ale je to nedotažené do konce a v plno případech kontraproduktivní. Je to jako se statistikou - přesný součet nepřesných čísel.

MilanT  
Milan
2014-10-03 07:07:14

Zaregistroval jsem změnu zobrazování fotografií.

Je to fajn, že si teď lze prohlédnout zvětšené fotografie i s komentářem a že se zobrazí celé album najednou. Koukám, že to funguje i u fotek umístěných v příspěvcích.

Prima, díky

udm  
2014-10-03 11:43:58

milant: jsem rád, že se nejnovější vylepšení líbí Už jsem ho dodělal do fóra, hledání ve fóru, článcích, inzerci, detail inzerátu, profil uživatele včetně alb a profil vozidla včetně alb.

udm  
2015-05-27 13:28:18

Pár nejnovějších vylepšení webu - shrnutí větších úprav za posledních pár měsíců:

NAŠE VOZIDLA

DETAIL VOZIDLA

 • U vozidla registrovaného na klubu se nově zobrazuje odkaz na manuály (pokud nějaké jsou) pro tento model / podmodel, viz příklad na BMW klubu http://www.bmw-club.cz/vozidlo/bmw-3-e36-320i-2373 Tak6e majitel nemusí prohledávat a filtrovat v sekci manuály.

VIDEA

 • Zpřehlednil a vylepšil jsem sekci Videa http://www.suzukiclub.cz/videa
 • Administrátoři Správci videí mohou nyní nově videa přidávat a to jednak přímo v sekci Videa, ale i v sekci Modely.
 • Jde ale také videa editovat - změnit zařazení, do které kategorie patří.
 • Ale také lze snadno videa mazat.
 • Kromě toho Správci videí mohou i zakládat / mazat / měnit kategorie i sekce videí. U sekcí mohou snadno měnit jejich pořadí. Kategorie jsou řazeny abecedně.
 • Vymazal jsem nefunkční videa.
 • Zoptimalizoval jsem celou sekci videa tak, aby se stránky bleskurychle načítaly.
 • Udělal nově vyhledávání videí - a to již přímo na hlavní stránce sekce Videa - tzn. nad všemi videi. Hodí to člověka na novou stránku hledání videí, kde lze pak také třeba filtrovat dle kategorie "-- Nepřiřazeno --" - to jsou videa, která do sekce Videa byla přidána tím, že je někdo vložil třeba do fóra, poradny, do profilu, k vozidlu apod.

Našel by se někdo, komu by se dalo svěřit roli Správce videí? Chcete se toho někdo ujmout? Že by se tam udělal trochu pořádek? Přesunul špatně zařazená videa, smazal nesmyslná videa (co tam dříve přidalo automatické stahování dle klíčových slov)?

VZKAZY - INTERNÍ POŠTA

 • Udělal jsem nové tlačítko "Použij Fórum !!", které je dostupné při čtení vzkazu. Má sloužit k tomu, aby když se užitečné technické debaty přesunuly z interní pošty do fóra. Zjistil jsem totiž, že se často lidé ptají na problémy s vozidly interkou, kde jim dotyční radí, často sepisují doslova elaboráty na několik stránek. Ale jedinej kdo to vidí a má z toho užitek je ten tazatel. Navíc vzkazy v interní poště se po čase autromaticky mažou. Takže debaty a rady v interkách jsou jak když se to spláchne do kanálu, což je škoda. Kromě toho když se dotaz položí do fóra, tak kromě toho, že odpovědi můžou posloužit všem, tak i tomu tazateli může poradit více lidí. Proto jsem udělal toto nové tlačítko, po jehož kliknutí se pošle tazateli automatická odpověď, kde je vysvětleno, proč že by měl raději vložit dotaz do fóra a pak třeba mi poslat odkaz, že mu pak ve fóru rád poradím.

MANUÁLY

FÓRUM

 • Super admin má na hlavní stránce fóra nahoře 2 nová tlačítka - Sloučená témata (x), Zamknutá témata (x).
 • U zamčených témat se vpravo nahoře všem zobrazuje datum zamčení a kdo téma zamkl.

HLAVNÍ STRANA

 • Přibyla tam fotogalerie proběhlých srazů.

ĆLÁNKY

 • Změna článku - opravil jsem chybu, kdy po kliknutí na tlačítko "Počet revizí (x)" to psalo, že redaktor článků nemá potřebná oprávnění. Teďka redaktoři článků mohou vidět jednotlivé editace - kdo, kdy a hlavně co se měnilo. Dá se také udělat vrácení editace zpět do původního stavu u kterékoliv revize.

SRAZY

 • V detailu srazu přibylo: Odhadovaná účast (dle morálky) - dole pod seznamem účastníků srazu.
 • Nahoře u srazu pak přibylo: Přihlášeno 243 lidí, 62 vozidel, 3 570 koní - přibyl počet koní, které na sraz pojedou. Počítají se z těch, co si v registraci an sraz zvolili vozidlo a u něj mají vyplněn výkon.

VIP ČLENSTVÍ

 • Zpřehlednil jsem stránku se seznamem výhod VIP http://www.suzukiclub.cz/vip
 • Zlepšil jsem formátování emailu, který se posílá měsíc před vypršením VIP - nově je textový s odkazy na prodloužení VIP, seznam VIP výhod a profil uživatele.

MOBILNÍ VERZE

 • Udělal jsem několik úprav a oprav drobných chyb u Vzkazů - interní pošty. Na mobilních telefonech je čtení a odpovídání na vzkazy v interní poště mobilní verze velmi příjemná.

AKTIVITA ADMINISTRÁTORA

 • Super admin má možnost vidět, jaké zásahy kdy který administrátor kdy dělal.
 • Vylepšil jsem vzhled tohoto nástroje.
 • Průběžně přidávám další a další statistiky. Ty, co nebyly proklikávací postupně upravuju, aby byly.
 • Kdo má přidělenou nějakou administrátorskou roli, tak je u něj v profilu přímo nahoře u seznamu rolí vpravho ikonka grafu, která vede na stránku Aktivita administrátora

EMAILOVÉ NOTIFIKACE

 • v dubnu byl problém s tím, že Seznam na svém emailu zavedl nesmyslně striktní pravidlo, že všechny emaily musí být na serveru podepisované SSL certifikátem, tzv. DKIM-Signature. Podepisování DKIM jsem implementoval.

ESHOPY

 • na mnoha klubech měl Eshop Jan Šmída a Martin Polák. Oběma jsem eshopy na všech klubech pro neseriózní a nepoctivý přístup k zákazníkům (např. Opel, Mazda, Peugeot) definitivně zrušil.

SEZNAM ČLENŮ

 • na začátku se kromě nyní zobrazují členové, kteří mají fotku. A jak už to bylo, VIP jsou úplně nahoře. Profily bez fotek (nezajímavé nevyplněné profily) jsou až na konci seznamu http://www.suzukiclub.cz/lide

OTÁČENÍ OBRÁZKŮ O 90 STUPŇŮ

 • v profilech uživatelů a vozidel (včetně fotek v albech) jsem udělal možnost otočit fotku o 90 stupňů doleva či doprava. Zatím má tuto možnost pouze Super admin.

PLATBA VIP, PARTNERŮ, FAKTURY

 • přidělal jsem možnost platit přes QR-Code. Stačí z obrazovky mobilem přes Vaši bankovní aplikaci načíst a nemusíte zadávat žádné platební údaje.

AUTO MOTO KLUB

 • Předělal jsem kompletně hlavní stránku http://www.auto-moto-klub.cz/
 • vzhled - je to strohé, ale optimalizované i pro dotykové obrazovky (mobil, tablet, notebook, PC). Je to tzv. responsivní webdesign - tzn., že stránka se automaticky přeskládává podle šířky displaye. Takže není mobilní a klasická verze, ale jen tato jedna univerzální. Díky tomu je to ale takové roztahané - to proto, aby odkazy nebyly příliš blízko sebe a dalo se na ně kliknout.
 • všechny kluby jsou řazeny abecedně. Lze je ale seřadit i podle počtu členů, registrovaných vozidel, příspěvků ve fóru, článků, atd. a zobrazí se pak i počty, viz např. podle počtu uživatelů http://www.auto-moto-klub.cz/?data=user
 • lze filtrovat dle daktegorie - Auta, Motorky, Čtyřkolky, Náklaďáky, Autobusy, atd., viz např. http://www.auto-moto-klub.cz/?category=moto

udm  
2015-11-22 06:44:01

Nová vychytávka http://www.suzukiclub.cz/zeme-staty

2015-11-22 16:56:55

udm: Chrysler klub to dělá taky.

MilanT  
Milan
2015-11-22 19:44:21

kerkaj:

Ono je to i na Zetoru a dalších a dalších...

Jestli to nebude tím, že tyhle kluby mají společného webmastera a majitele v jedné osobě.

A pobavil mě tenhle nechtěný černý humor - http://www.suzukiclub.cz/zeme/syrie-223

2015-11-23 08:30:10

on ten suzuki klub tam posiluje

v souvislosti s tím jak slábne Toyota club http://zahranicni.eurozpr...slamsky-stat-vozy-toyota/

udm  
2015-11-23 08:38:57

milant: doufám, že nevadí, že Islámský stát nemáme v seznamu zemí? http://www.suzukiclub.cz/zeme-staty

2015-11-23 08:47:02

udm:

V seznamu značek vozidel navíc chybí Humwee, kterážto jako ukořistěná, tvoří většinu vozového parku tohoto "státu"...

udm  
2015-11-23 08:50:20

plukovník: Humvího máme http://cs.hummer-cars-club.com/

2015-11-23 08:56:26

udm:

Pozor, Humwee není totéž co Hummer.

Výrobní fabrika je úplně jiná a narozdíl od General Motors zatím nezkrachovala a asi hned tak nezkrachuje.

udm  
2015-11-23 09:00:27

plukovník: máš pravdu .. https://cs.wikipedia.org/wiki/HMMWV

Díky operaci Pouštní bouře v Perském zálivu vešel do povědomí amerického obyvatelstva. O toto vozidlo projevil zájem i Arnold Schwarzenegger (vlastník 5 aut Hummer) a přemluvil firmu AM General k výrobě civilní verze, která je známa pod názvem Hummer H1.

Nicméně na Hummer klub Humvee jako model přidám http://cs.hummer-cars-club.com/modely

2015-11-23 09:16:10

udm:

Jo, jo...

Arnie, náš velký vzor...

2015-11-23 17:43:17

milant: přesně to jsem měl na mysli

bee
JuBa
2016-04-25 12:28:16

Nazdar, nechystá sa podpora Tapatalk? Ja som v Tapatalk suzukiklub.cz nenasiel a ani stranka k otvoreniu cez Tapatalk nevyzyva, tak usudzujem ze nie je podporovany. Nechsta sa zmena?

udm  
2016-04-25 12:39:34

bee: ahoj, nechystá. Web má mobilní verzi, tapatalk mi přijde jako zbytečnost.

mcz  
Martin
2016-04-25 19:04:28

na mobilní verzi ani na PC se v telefonu nemuzu prihlasit nebo prihlasím ale opet odhlasím takže nefunkční


Odpovědět

1 ......... 2  3  4  5  6