Fórum - Téma


Změny na webu


Fórum Klubové záležitosti Změny na webu1 ......... 2  3  4  5  6

Joan  
Jana
2016-05-29 22:24:31

Pěkný večer,

tak já taky s dovolením přispěju svým postřehem "do mlýna": chtěla jsem dneska u oběda ve Věřovicích poslat pár vět na fórum přes mobil s Operou mini (JAVA verze) a u nového fóra jsem se prostě nedoklikala do míst, kde jsou v PC verzi poslední příspěvky Levá půlka stránky se mi zobrazila, pravá nikoliv. Přitom v původní verzi fóra (bylo to těsně po srazu 2014) jsem se tam z mobilu hladce dostala a příspěvěk odeslala! Stejným mobilem, stejným postupem.

Tentokrát mi nezbylo než všechny pokusy vzdát, oběd by mi jinak asi komplet vystydl...

Nové fórum (resp. po dosud udělaných změnách) snad už nepodporuje JAVU?

udm  
2016-05-29 22:34:05

milant: tak to asi bude tím nestabilním připojením k internetu. Zkusím popřemýšlet, jak by se to dalo nějak ošetřit, teď momentálně mě nic nenapadá.

Joan: Opera mini je vůbec úplně nejhorší prohlížeč ze všech možných prohlížečů které člověk může používat a s kterým je nejvíce problémů a nejvíce věcí v něm nefunguje. Rozhodně doporučuju změnu prohlížeče. Co máš přesně za mobilní telefon, jakej výrobce / model? S Javou weby vůbec nijak nesouvisej.

Joan  
Jana
2016-05-29 23:18:37

udm: AHA!! Já naopak s Operou mini nemám špatné zkušenosti! Ostatně, ty znáš nějaký jiný webový prohlížeč v JAVĚ? Klidně vyzkouším. Anžto mám duální Samsung E2252, kde běží jen JAVA a za androidí placku jej teda rozhodně nevyměním (z vícero důvodů) . Ale jakto, že dřív jsem na toto fórum přes něj chodila hravě ?

udm  
2016-05-29 23:37:44

joan: též jsem se před 3 roky těžce loučil s Nokií E66, byl to prima telefon, můj poslední tlačítkovej. Psalo se na něm skvěle. Ale člověk musí jít s dobou, nedá se nic dělat. A co si budem povídat, na brouzdání na webu jsou tyhle oba telefony příšerný. Tam jedině dotykový telefon s velkým 5" displayem, velkým rozlišením a rychlým procesorem.

Proč po posledních změnách leccos na starších či hodně starých prohlížečích či přístrojích nemusí zobrazení webu fungovat správně je to, že jsem použil "nové" vlastnosti CSS stylování. Když říkám nové, mám na mysli takové, co už mnoho let jsou standardem. Bez nich by udělat responsivní design webu nebylo asi možné. A nelze se doenkonečna ohlížet na zpětnou kompatibilitu. Kdyby to tak bylo, tak bysme dnes ještě v PC i notebookách měli disketeové mechaniky

Nicméně mobilní verze webu http://www.suzukiclub.cz/m/ by Ti měla fungovat bez problému i nadále, tam jsem téměř žádné změny nedělal.

Kup si dotykáč, Android je prima A nebo holt iPhone na iOSu. Jednou stejně budeš muset svůj oblíbený tlačítkový telefon uložit do šuplíku tak jako já.

Joan  
Jana
2016-05-30 00:08:09

udm: Díky, tak s tím CSS vyšším než 3 (že?) to úplně chápu, v tom to nejspíš bude!! A moje Opera Mini je čtyřková verze. Naštěstí trápit se tím dlouho nebudu, protože sem chodím přes mobil párkrát do roka. Ale je dobré vědět (nebo si to aspoň myslet), kde může být zakopaný pes, díky! Ale ze zvědavosti mobilní verzi vyzkouším, to zase jo!

Jinak přece jen nesouhlasím úplně s tím, že člověk "musí" jít s dobou. Proč by musel, když mu to současné plně vyhovuje? Svého starého Swifta bych nevyměnila za novou verzi, ani kdyby mi ho dávali zadarmo - měla jsem totiž možnost oba porovnat při řízení... Stále se držím jako klíště své krabicovky Windows 7 a zuby nehty se bráním přejít na Widle 10 - měla jsem nedávno možnost je vyzkoušet na skoro novém ntb (a to byl používaný pouze na net a prohlížení fotek!) a nepřehlednější a pomalejší želvu jsem měla tak před deseti roky. Na srazu jsem chviličku brouzdala na netu přes kempové wifi na tabletu, samozřejmě s Androidem a bohužel dotykovém - nechybělo mnoho a někomu bych udělala radost, protože jsem odolávala pokušení ten nepoužitelný dotykový krám mrsknout přes plot. Kousalo se to, neposouvalo, zmenšovalo do neviditelna, na to nemám čas, ani nervy. A mám v zásobě ještě jeden zbrusu nový tentýž Samsung Jinak řečeno: mně to takto perfektně vyhovuje, nemusím mít všechno, co ostatní a zkus mi tento mobil hacknout, až polezu do bankovnictví

Čili nad mobilním fórem začnu více přemýšlet zase až po příštím srazu, čili pro mě je to vyřešené. Díky za Tvůj čas.

P.S.: Heč, já mám schované ještě děrné štítky a děrné pásky (i když mladá generace už nejspíš nebude chápat, vo co go)

Měj se fajn a ať se ti daří

MilanT  
Milan
2016-05-30 09:00:39

Mobilní připojení O2.

Joan  
Jana
2016-05-30 11:58:02

Voilááá, teď už píšu že svého telefonu a FUNGUJE TO :-D Jen jsem si musela RUČNĚ naklepat mobilní verzi, protože na normální, abych si překlikla na mobilní, jsem se od včera už nedokázala dostat, opakovaně "timeout". Ale hle, poradila jsem si, tralala

MilanT  
Milan
2016-05-30 12:29:16

joan: Ani nevíš jak ti rozumím.

Chtěl jsem jít s dobou a tak jsem před 2 roky pořídil dotykáč od Samsungu. První hovor jsem prostě nepřijal, protože jsem pořád ťukal na tu zelenou ikonu telefonu a ono nic. No a při listování v tel. seznamu jsem si vždycky nechtěně otevřel nechtěný kontakt. Věčně upatlaný displej, věčně byl ten krám na nabíječce, pořád to velký pádlo někde překáželo...Takže návrat ke tlačítkům a konečně mám pořádný telefon pro chlapy - Caterpillar B25. O něj se nemusím bát když ho přejedu autem nebo mi spadne do vody, na nabíječce jednou za 14 dní...U mě je to stejně tak s autama. Nechci auto s radarem, se zrcadlením telefonu, s asistentem rozjezdu do kopce, se senzorem deště. Zatím mám zdravý ruce a nohy a tak nic z toho zatím nepotřebuju.

Краш тест телефона CAT B25 - vidocomua  |  Více info

отличный защищенный телефон, не смартфон. Внутренняя начинка скорее всего от Nokia, а телефоны этой компании всегда были надежны.

Более детально в видео и текстовой версии обзора:

Группа Facebook

Google+

Сайт -

Твиттер -

Подпишитесь на канал, чтобы не пропустить новые видео:

Joan  
Jana
2016-05-30 12:54:26

milant: Jůůů, ten Tvůj telefon se mi líbí, navíc je dualSIM . A ještě větší radost mám, že nejsem jediná, kdo "pokrok" některým směrem vnímá spíše jako, ehm, brzdu. Jak se Ti na něm píšou esemesky? A umí prosím tě T9?

To, co popisuješ, je NEMLICH TOTÉŽ, co děsí mě. Navíc můj tatínek si dotykáč koupil a dlouho předtím ani potom jsem ho neslyšela tak nadávat... Přesně, ťukal do displeje, ten se s ním nebavil, nechtěně otvíral něco jiného, než chtěl, displej po chvíli zcela zhasnul a on najednou nevěděl, kde je... Po kolegyni v práci prý chtěli doplatit patnáct stovek (!!) za stažená data. Ona vytřeštila oči, že nikdy na žádném webu nebyla! Ta její androidí mrcha si totiž stahovala aktualizace apod. bez jejího vědomí, tak si nechala data zakázat úplně. A to potom takový telefon se nejlépe vyjímá jako podložka pod nohou stolu - nechci v žádném případě urazit ty, kteří dnem i nocí neúnavně studovali, co kde povypínat, jak co nastavit, aby je to zbytečně neokrádalo, mají vždy přesně cílený úder bříškem prstu, umějí na dotykové obrazovce datlovat SMS skoro poslepu i za chůze, nevadí jim obden shánět nabíječku atd.

Smutnou pravdu má však Pavel (udm) v tom, že nebude trvat věčně a my "obyčejní" zapláčeme, protože už nebudou prosté a jednoduché věci k dostání

MilanT  
Milan
2016-05-30 13:45:38

joan: Sice vím co je to T9, ale v životě jsem to nepoužil. Prostě píšu písmenko po písmenku. Tak ani nevím jestli tenhle B25 něco takového má (za 1/2 roku jsem napsal 3 sms, raději telefonuji když už má jít o život).

Já nejsem ten pravý uživatel nebo cílová skupina. Já mám mobil proto, abych nemusel hledat telefonní budku a drobný na něj.

Ira
Víťa
2016-05-30 14:18:37

milant: Joan a další spřízněný duše, dotykáč jsem měl dva roky a letěl přes plot Dneska ho používám už jen jako budíka. Dělal všechno špatný jak popisujete, odnaučil mě psát SMS a nakonec se stal značně nespolehlivým, tvářil se že funguje a přitom se mi nikdo nedovolal. Tak jsem vytáh ze šuplíku svýho starýho, olezlýho, ale spolehlivýho Samsunga a mám klid. Až mi odejde, uvažuju právě o tom Caterpillaru

Jo a T9 je dobrá věc, ale jinak je úplně na hovno

Joan  
Jana
2016-05-30 14:36:46

Některé mobily měly z výroby slovník T9 tak nadupaný až jsem žasla, především Sony Ericssony a předtím Siemensy, oba jsem měla, prvně jmenovaný stále nosím již nyní OSMÝ rok (od května 2009) dobrovolně jako druhý mobil.

A jsem fakt ráda, že mobilní verze fóra stále existuje, protože MOBIL.CZ má v základu internet zdarma a na odeslání připěvku mi to bohatě stačí

2016-05-30 14:43:24

ira:

Jenom aby jsme nevypadali jako starý dědci, co jsou na hovno.

udm  
2016-05-30 15:07:24

milant: ten Caterpillar B25 je fakt nezničitelnej Jinak telefonní budku než bys našel dneska, to by sis nohy uchodil

Joan: SMS poslepu byly na tlačítkových telefonech super. Za jízdy jsem cvakal SMSky jedna radost, aniž bych musel koukat na display a přitom jsem kličkoval na dálnici mezi autama :) JJ, já byl na začátku též velkej odpůrce dotykáčů. A byl jsem přesvědčenej, že to musí bejt slepá ulička. A ono to je přesně naopak. Já jsem velká konzerva, též nemám rád ty různé "novoty" Ale co si budeme povídat - jak na psaní SMS je tlačítkovej lepší, tak na brouzdání po webu je tlačítkovej úplnej propadák. A já denně strávím brouzdáním na webu na dotykáči průměrně 2-4 hodiny - velkou část času adminuju weby, vyřizuju emaily, apod. A nebo si třeba přečtu zprávy, zkouknu nějaké video na YouTube, apod. Prostě když nejsem u PC, je můj hlavní pracovní nástroj právě dotykovej mobil. Ale jestli Ty chodíš na web z mobilu jen parkrát do roka, ale zato každej den píšeš spoustu SMSek, pak Tě naprosto chápu, v takovém případě bych též dal přednost tlačítkovému telefonu.

Ira
Víťa
2016-05-30 15:27:13

plukovník: a co myslíš, jen tak vypadáme a nebo už jsme?

MilanT  
Milan
2016-05-30 20:03:11

udm: Cituji: "Kdyby to tak bylo, tak bysme dnes ještě v PC i notebookách měli disketeové mechaniky"

- http://technet.idnes.cz/j...60526_154947_hardware_vse

udm  
2016-06-03 18:38:40

Nová vychytávka http://www.suzukiclub.cz/countries_map.php

MilanT  
Milan
2016-06-03 19:19:40

udm: Zajímavě, díky Pavle. A to vůbec netuším, co za tím muselo být práce.

Já jsem si (díky té mapě) připomněl místního Severokorejce Ujo Pagáče alias Fantomase a jeho Swifta vyrobeného z bláta. Prostě auta, které ho sere a je na p--u.

http://www.suzukiclub.cz/member_detail.php?id=9475

udm  
2016-06-03 19:23:47

milant: tohle byla jen asi hodina práce.


Odpovědět

1 ......... 2  3  4  5  6