Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

nefunkční pal. čerpadlo, po otočení klíčkem necvakají relátk

4 let, 5 měsíců

Dobrý den,

problém začal, když po vypnutí motoru a elektriky (vytažení klíčku) stále běžela benzínová pumpa. Bzučela, jako před každým startováním, když se otočí klíčkem. To vedlo k vybití baterky. Přes kabely se auto znovu nastartovalo, bylo nutné dojet cca20km. Při jízdě pumpa stále naplno běžela, bzučela. Pak přestala, auto chcíplo a už nešlo nastartovat. Přestaly svítit zadní mlhovky, přesněji, po otevření předních dveří se rozsvítily, po zavření zhasly. Baterka byla pro jistotu odpojena. Asi týden před tím byl v autě cítit pach spálené gumy nebo oleje. (auto patří tátovy, tak mi to pověděl)

Po týdnu jsem přijel s náhradní benzínovou pumpou, Předpokládal jsem, že bude někde zkrat na kabelech a pumpa bude také spálená, pač běžela dlouho naplno. Ale kabeláž od zadní sedačky a zadních světel, na podlaze pod čalouněním až pod přístrojovku nikde není spálená, porušená. Změřil jsem odpor odpojené pumpy v autě. Ohmmetr mi ukázal 3,4ohmu. (měřil jsem to ale ne proti kostře ale na štekru jeden konektor proti druhému, nevím, jak je ta pumpa zapojená a jak funguje). Poté jsem opět připojil baterku. Klíček nebyl v zapalování, přesto pumpa začala bzučet. Nastartovat nešlo. Po otočení klíčku do polohy start elektrika chcípla, jako kdyby někde vylítla pojistka, pumpa běžet přestala. mlhovky stále nesvítí, všechny pojistky, co jsem na autě našel (pod volantem, v motoru napravo na blatníku) jsou v pořádku. Přes noc jsem dobyl baterii. Ráno po připojení baterie už pumpa nebzučí, ani po otočení klíčkem. Jde ale startovat, tj startér točí motor, ale ten nenastartuje. Asi nemá benzín. Připojil jsem na štekr pod zadní sedačkou náhradní benzínovou pumpu. Ta také nefunguje. Jakoby dozadu vůbec nešel proud. Relátka v motoru vpravo na blátníku nespínají. jsou uplně mrtví.

Chci se tedy zeptat, je možné, že by problém byl ve spínací skříňce u řidiče? Jak to poznám? Anebo když z mého auta, což je úplně ten samí swift co má táta vyndám relátka , dám je na zkoušku do tátovýho auta, nemohu jim nějak ublížit? Abych pak nebyl nepojízdný i já? Nemůže byt problém s řídící jednotkou, která při startu něco špatně zapíná nebo vypíná? Nebo kde ještě by mohly být kabely spečené, vlhké a zkratovat pumpu?

Velmi děkuji za odpověď a za pomoc. Přeji pěkný zbytek dne. Honza

Model: Suzuki Swift III GL

Manuály: 2x Manuály uživatelské, 13x Manuály servisní


Komentáře (1)

Přidat komentář


  Hill, 5 měsíců, 7 dnů

Vždyť to zapojení je jednoduché: pumpu spíná relé vedle baterky - spojí plus z bílomodrého drátu na růžový, který vede pod zadní sedadlo a k čerpadlu. Druhý pól čerpadla jde černým rovnou na kostru.

Možnost 1: relé má spečené kontakty a bez ohledu na to, jestli jde jeho cívkou proud, vede trvale.

Cívka relé je napájená z černobílého drátu, který je pod napětím jen při zapnutém klíčku. Spíná se na kostru řídicí jednotkou připojenou slabým růžovobílým drátem.

Jestli čerpadlo běží i při vypnutém klíčku, ale ostatní spotřebiče, které se klíčkem spínají (třeba blinkry) jsou bez napájení, možnost 2 (zkrat růžovobílého drátu na kostru) odpadá, protože to by znamenalo také spečené kontakty hlavního relé nebo zkrat mezi dráty k němu.


Další otázky - Swift III / Autoservis Vložit otázku

Problém s volnoběhem u Swifta 1.0 39kw r.98 Zdravím dnes se mi objevil na autě problém s volnoběhem - kolísá mezi cca 1200-1500ot. - co to způsobuje?kontrolka motoru "check" nesvítí .Jinak za studena i za tepla chytá bez problémů ,motor jede jinak bez problémů..

Štartovanie na gombík ako zapojit startovanie cez gombik? prvu polohu klucom druhu gombik? k spinacke vedie asi 8 kablov. zvladne to 10A gombik?

Otácky na volnoběh Chlapi všechny vás zdravím,odešla mě baterka koupil jsem novou dal ju do auta a ted mě auto nedrží volnoběh a pořad to chcípá,startuje bez problémů,děkuji za radu.

Kroužek pro ovládání vracení blinkrů Zdravím, pořídil jsem si GTi volant MK2 a pasuje mi do mého obyčejného Swifta MK3 r.v. 1993 , jenže mi nefunguje vracení blinkrů po odbočení... Zjistil jsem, že to má na starosti takovej plastovej kroužek. Jenže u mýho je ten kroužek větší, než jsou dírky na volantu. Nemáte někdo tento kroužek? Nebo......

S Swift 1994 sedan, palivový systém,servisní knížka cz Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné někde pořídit servisní knížku v Čj. nebo Něm. j. na S. Swift gl, sedan, 1994, 52kW. Někdy potřebuji něco opravit, ale často jdu naslepo, nevím přesně, jak některé systémy tohoto vozu fungují. Dále bych se chtěl zeptat, jak funguje palivový syst......

rada CHtěl bych se zeptat jestli 15P DO3 je kod barvy

Sedadlo spolujezdce se neposouvá Dobrý den, při zatáhnutí za boční páku u sedadla spolujezdce se mi přestalo posouvat po kolejničkách, pouze se sklopí a posunutí lze provést až po zatáhnutí za páčku pod sedadlem. Zkoušel jsem odmontovat boční kryt u té páčky, který drží na dvou šroubech. Nejde ale sundat, protože tomu brání ta páčk......