Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

S Swift 1994 sedan, palivový systém,servisní knížka cz

3 let, 4 měsíců

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je možné někde pořídit servisní knížku v Čj. nebo Něm. j. na S. Swift gl, sedan, 1994, 52kW. Někdy potřebuji něco opravit, ale často jdu naslepo, nevím přesně, jak některé systémy tohoto vozu fungují.

Dále bych se chtěl zeptat, jak funguje palivový systém u Swifta. Když jedu z kopce a mám zařazeno, jde do motoru benzín? Nebo si řídící jednotka vypočítá, že má přívod benzínu omezit? Jinými slovy, je lepší, úspornější s tímto vozem z kopce jezdit se zařazenou rychlostí, nebo na volnoběh, nebo s vypnutým motorem? Velmi mě to zajímá.

Ještě jeden dotaz, mám nějaké problémy s palivovým čerpadlem a výkonem motoru. Potřebuji vyměnit filtr ale originál stojí přes 500Kč. To se mi nechce investovat. Je možné koupit nějaký univerzální filtr, třeba takovou plastovou skleničku, jakou měl Š. Favorit a umístit ji do motorového prostoru? Starý filtr u nádrže bych vyhodil, hadičky bych spojil. Je tam mizerný přístup. Ten plastový filtr, nebude dělat v systému nějaké problémy, unese tlak čerpadla? A pokud bude v motorovém prostoru, nebude vadit to teplo? Nemůže to chytnout?

Mám toto auto přes 4 roky a divím se, co vydrží. Přestože je 20let staré, jezdí stále velmi dobře,motor tahá, nebere olej, auto má vystříkané dutiny, takže ani žádná extrémní koroze. Tak si swifta chci ještě chvíli nechat. Ale sem tam se objeví nějaká lehčí závada, tak prosím o radu.

Velmi děkuji a pěkný zbytek dne, Honza

Model: Suzuki Swift III GL

Manuály: 2x Manuály uživatelské, 13x Manuály servisní


Komentáře (0)

Přidat komentář


Další otázky - Swift III / Autoservis Vložit otázku

Problém s volnoběhem u Swifta 1.0 39kw r.98 Zdravím dnes se mi objevil na autě problém s volnoběhem - kolísá mezi cca 1200-1500ot. - co to způsobuje?kontrolka motoru "check" nesvítí .Jinak za studena i za tepla chytá bez problémů ,motor jede jinak bez problémů..

Štartovanie na gombík ako zapojit startovanie cez gombik? prvu polohu klucom druhu gombik? k spinacke vedie asi 8 kablov. zvladne to 10A gombik?

Otácky na volnoběh Chlapi všechny vás zdravím,odešla mě baterka koupil jsem novou dal ju do auta a ted mě auto nedrží volnoběh a pořad to chcípá,startuje bez problémů,děkuji za radu.

Kroužek pro ovládání vracení blinkrů Zdravím, pořídil jsem si GTi volant MK2 a pasuje mi do mého obyčejného Swifta MK3 r.v. 1993 , jenže mi nefunguje vracení blinkrů po odbočení... Zjistil jsem, že to má na starosti takovej plastovej kroužek. Jenže u mýho je ten kroužek větší, než jsou dírky na volantu. Nemáte někdo tento kroužek? Nebo......

rada CHtěl bych se zeptat jestli 15P DO3 je kod barvy

nefunkční pal. čerpadlo, po otočení klíčkem necvakají relátk Dobrý den, problém začal, když po vypnutí motoru a elektriky (vytažení klíčku) stále běžela benzínová pumpa. Bzučela, jako před každým startováním, když se otočí klíčkem. To vedlo k vybití baterky. Přes kabely se auto znovu nastartovalo, bylo nutné dojet cca20km. Při jízdě pumpa stále naplno b......

Sedadlo spolujezdce se neposouvá Dobrý den, při zatáhnutí za boční páku u sedadla spolujezdce se mi přestalo posouvat po kolejničkách, pouze se sklopí a posunutí lze provést až po zatáhnutí za páčku pod sedadlem. Zkoušel jsem odmontovat boční kryt u té páčky, který drží na dvou šroubech. Nejde ale sundat, protože tomu brání ta páčk......