Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

Suzuki Swift 1.3

2 let, 5 měsíců

Auto má najeto 70 000 km. Před dvěma měsíci jsem nechala udělat rozvody motoru. Od teto doby mi v něm začalo pískat. Mechanik přišel a něco tam utáhnout , špatné bylo, že zrovna když přijel auto jako naschvál nepiskalo . Nyní však je to pořad horší. Vždy když vyjíždím z garáže a mám přišlaplou spojku začne to pískat . Mmyslím si, že se jedna o spojku , o brzdy snad nejde , když šlápnu na brzdu tak to nepíská . No nevím co by to jinak bylo. Do nynějška musím říci , ze s ním nebyl problém . Vypadá to, ze budu muset navštívit servis. Teť to píská již při každém rozjezdu a přestane to až tak po 100 m. Více méně se snažím přeřadit a ono to potom přestane. Prosim o radu pokud to bude možné .

Zdravím a děkuji za odpověď

Helena

Model: Suzuki Swift II

Manuály: 1x Manuály uživatelské, 11x Manuály servisní


Komentáře (5)

Přidat komentář


  Doctor, 2 let, 5 měsíců

Nechte si utáhnou řemen alternátoru a tomu co dělal rozvody jednu plácněte...


  plukovník, 2 let, 4 měsíců

Pokud to píská při vyšlápnuté spojce a pouze při studených rozjezdech a obvykle za specifických povětrnostních podmínek, tak neni příčinou řemen, ale spojková lamela.


  Doctor, 2 let, 4 měsíců

Spojková lamela nepíská ani kdyby byla vožralá, leda by tam byly iúž jen plechy a to by byl sakra pískot. Pokud píská něco ve spojce tak ložisko.


  plukovník, 2 let, 4 měsíců

A co pískající brzdové desky? Ty mohou být ožralé ?

A to mají výhodu, že se v tom podnapilém stavu nemusí potácet mezi třecí plochou setrvačníku z jedné strany a plochou přítlačného kotouče z té druhé, jako v případě té spojkové lamely, přičemž obojí může být orosené vlivem nepříznivé momentální hodnoty rosného bodu.


  , 2 let, 4 měsíců

No díky za komentáře , až budu vědět co to je sdělím . Mějte se H.


Další otázky - Swift II / Autoservis Vložit otázku

Mlhovky Dobry den ma suzuki SWIFT 1.0 GL r.v. 1992 typ ea. Nesviti mi zadni mlhovky, vymenil jsem pojistku a porad nic.Poradi mi nekdo prosim.