Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Právní poradna

umístění RZ

5 let, 3 měsíců
rada.1975

Mám Swifta 2005 mám ve předu dve RZ ceskou a americkou už to mám takto rok ta USA je na mistě české a českou mám pod ní je lehce zastrčená vzadu ale je vidět dnes mě zastavila Policie a vadilo jim to i když jsem takto prošel technickou kontrolou trvali na tom že česká RZ musí být umístěná tam kde určuje výrobce nakonec jsem je ukecal a nechali mě odjet dotaz tedy zní : Musím umístit českou RZ tam kde je určena výrobcem"místo na nárazníku" nebo ji můžu mít jinde ale dobře viditelnou i pro dopravní kamery.Když by byl zájem mám foto voyu na stránkách Suzuki rada.1975 dekuji za odpovědˇ Radek Zavřel

Model: Suzuki Swift New I

Manuály: 13x Manuály servisní

2005 Swift New I GLX 1.3

1 fotek  |  1 otázek

Výkon motoru 67.5 kW (92 PS) při 5800 ot./min. Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 328 ccm (81 cui), 4-válec, Řadový, 16-ventil, M13A.

modrá metalíza,laděný výfuk,sportovní filtr,bílé polepy,japonská vlajka na střeše(karbon folie imitace),zadní čirá světla,přední čirá světla"angel eyes"15"kola,pneu-195x40R15,velmi zachovalý.


Komentáře (2)

Přidat komentář


  , 4 let, 8 měsíců

tak nevím jestli ti moje odpověď po takový době ještě k něčemu bude. No ale třeba jo, a nebo třeba ostatním.

TakžeRZ musí být umístěna na místě určeným konstrukčním řešením vozidla.

Teoreticky je možné žádat o výjimku, ale prakticky bych to neviděl nijak optimisticky (zkušenost s tím nemám, neznám ani statistiky).

A umístění Americké RZ řeší vyhláška slovy : "...do její (myšleno česká RZ) těsné blízkosti nesmí být umístěny žádné nápisy nebo vyobrazení, které by narušily její čitelnost nebo rozlišovací schopnost..." a obávám se, že umístění zahraniční RZ by bylo považováno za narušení rozlišovací schopnosti té české. Opět dodám, že tuto problematiku znám pouze teoreticky.


  P.22, 4 let, 6 měsíců

" Zákon o provozu na pozemních komunikacích, § 125c:

(1)Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích

a) řídí vozidlo,

1. na němž v rozporu s jiným právním předpisem není umístěna tabulka státní poznávací značky (dále jen „registrační značka“) nebo je umístěna tabulka registrační značky, která nebyla vozidlu přidělena

. . .

(4) Za přestupek se uloží pokuta . . .

d) od 5 000 Kč do 10 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a), e) bodů 2 až 4, písm. f) bodů 2, 7, 10 a 11, písm. j) a podle odstavce 2

. . .

(5) Za přestupek podle odstavce 1 písm. c), d), e) bodů 1 a 5, a písm. h) se uloží zákaz činnosti od jednoho roku do dvou let. Za přestupek podle odstavce 1 písm. a), písm. b), písm. e) bodů 2 až 4, písm. f) bodů 2, 7 a 10 a podle odstavce 3 se uloží zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. "

* * *

Jinými slovy - za to, že máš na autě jinou registrační značku než tu, která mu byla přidělena, můžeš zaplatit 5-10.000,- Kč flastr + odevzdat noty na půl roku až rok. Polož si otázku - stojí ti taková frajeřina za to? (Ale vzhledem k tomu, kdy jsi otázku položil, ti to už možná dávno někdo řekl)