Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

Vypadávání prvního válce

1 let, 9 měsíců
pavelnavr

Zdravím mě by zajímalo zda někdo z vás měl problém u SX 4 s vypadáváním prvního válce během jízdy auto v benzínu už jsem v tom úplně bezradný zda to nedělá řídící jednotka a nebo jiný problém stává se to nepravidelně a to jak u teplého tak i u studeného motoru najeto 72000 Km elektrika a ventily jsou v pořádku kontrolka motoru se rozbliká auto na tři válce po opětovném nastartování vše v pořádku kontrolka sama zhasne po nějaké době díky za všechny rady Pavel

Model: Suzuki SX4 I GL/AC

Manuály: 7x Manuály uživatelské, 4x Manuály servisní, 1x Katalogy a prospekty


Odpověď 0

1 let, 9 měsíců
anonymní rádce

Sundavat hlavu při svítící kontrolce je doménou značkovejch servisů, asi to hodně sype.

Závada na ventilech je pak u cca 10% benzínovejch a 20% plynovejch aut.

Vadné ventily resp. netěsnost se dá zjistit jednoduchou zkouškou bez sundavání čehokoliv, resp. pouze vyndáním svíček. Většinou jsou to závady odstranitelné na počkání do 2000Kč výjimečně víc ale ne o moc.

Nejčastější doporučení servisu je: neřešte to, zvykněte si.

Vypadávání jednoho válce bude věc tak jedné hodiny to opravit.


Komentáře (4)

Přidat komentář


  plukovník, 1 let, 9 měsíců

Vzhledem k tomu, že vznášíš opakovaný dotaz do poradny, tak předpokládám že tě zajímá názor někoho jiného, kdo tomu rozumí a to já nejsem .

Podobný problém jako ty, bude mít zřejmě spíše někdo také s přestavbou na LPG, stejně jako to máš ty. Pár takových zarputilců tady myslím je.

Ale obecně lze říci, že pokud ti kontrolka MIL svítí přerušovaně, jedná se o závažnější typ závady, která se nevyskytuje sporadicky, ale trvale v delším časovém horizontu. Pokud máš jistotu, že již opravdu bylo zrevidováno zapalování, vstřikování i distribuce paliva, pak může být příčina vynechávání zapalování, která je diagnostikována DTC 300 - 304, způsobena jedině ventily.

Vyloučíme-li závadu v jejich variabilním časování, pak může jít pouze o vymizení jejich vůlí, podpálení, nebo deformace a případně jiné poškození hlavy.

Pro získání přesné diagnózy je jediné řešení, že hlava musí dolů. Potom budeš moudřejší.

Ani měření kompresních tlaků ve válcích nemusí být v tomto případě směroplatné.

Jestli nejsi první majitel a koupil jsi to už s tím plynem, tak hlubokou soustrast...

Ale jak říkám, určitě ti poradí někdo jiný, nějaký zdejší opravdový borec

Ať se dílo daří


  pavelnavr, 1 let, 9 měsíců

Díky za radu ale hlava byla sundaná ventily v pořádku ted zbývá ještě jestli nebude chyba v řídící jednotce už mě to auto leze na nervy


  plukovník, 1 let, 9 měsíců

A jsi si jistý, že to opravdu vypadává zapalování v prvním válci. Kdyby tomu opravdu tak bylo, tak by musela být vadná jedině zapalovací cívka na tomto válci, což by byla maličkost.

Kdyby byla vadná řídící jednotka, domnívám se, že by nezapalovaly rovnou dva válce a to už by se motor na volnoběh asi ani neutáhl.

Řídící jednotka má totiž dva výkonové výstupy a k zápalu dochází ve stejnou chvíli ve dvou válcích současně. Vždy je to současně válec 1-4 a 2-3.

Jinak, pokud je v pořádku snímač vačkového hřídele, tak chyba zapalování 1.válce je diagnostikována kódem P0301.

Pokud by měla být opravdu "cinknutá" řídící jednotka, tak se obávám, že by to byl dost problém, protože její kontrola není možná pomocí běžné diagnostiky, ale její přezkoušení se provádí na měřícím stavu a obávám se že ten má k dispozici pouze výrobní, nebo opravárenský závod kam je jednotku třeba odeslat. Typoval bych Maďarsko, nebo Německo.


  plukovník, 1 let, 9 měsíců

Tak Pavle, přečetl sis' co ti napsal anonymní blonďák,

"Vypadávání jednoho válce bude věc tak jedné hodiny to opravit."

...takže jsi "za vodou"


Další otázky - SX4 I / Autoservis Vložit otázku

Suzuki SX4 - jak zapnout ESP Ahoj, prosim o radu s ESP v SX4 (koupeno nove v provozu od 2014). Pri otoceni klickem v zapalovani se rozsviti kontrolka ESP off. Nikdy jsem tlacitko nepouzivala a tudiz vubec netusim, zda jsem ho mela od zacatku aktivovane ci nikoli. Kazdopadne nyni pridrzenim tlacitka ESP u radici paky se nic nede......

Naražený lem pravého zadního blatníku Koupili jsme SX4 4x4 v AAA. Nikdo si nevšiml naraženého okraje pravého zadního blatníku. Dolík včetně začínající koroze byl schovaný pod plastovým okrajem a byl nalezen až v servisu při stříkání spodku a dutin. Zvenku je vše vyrovnáno a lak opraven. Máme ale obavy, co se bude dít v nepřístupné dutin......

Olejové filtry SUZUKI SX4 (EY, GY) 1.6 VVT 4x4 88 kW-Sdělte mi prosím typ olejového filtru k uvedenému modelu, který má 14-ti hran 64 mm přesně. Třeba MANN W 610/1 ne, ten má rozměr o fous větší.Děkuji.

Přestalo mi fungovat autorádio a nevím kde najdu pojistky Kde najdu v kabině pojistky? Pokud jsou ukryté, jak se k nim dostanu?

Uvolněný střik Při jízdě se uvolnil střik, praskl držák střiku. Může mi někdo poradit nějaké stránky náhradních dílů na Suzuki SX4 2.0 D 4WD - nemohu najít náhradní díl.

Jak vyměnit zadní tlumiče jak vyměnit zadní tlumiče

Problémy so štartovaním Zdravím, potrebujem poradiť, respektíve, či sa niekomu stalo niečo podobné .Na mojej SX4 , sa mi občas stane, že nemôžem naštartovať, štartér točí a motor neodpáli. V servise mi poradili, že pri štartovaní je nutné počkať, ako keď sa žhaví pri diesloch. Avšak aj pri splnení tohto čakania sa to občas......

Nesvítí mi potkávací svělta Zdravím. Při rozsvícení světel na standartní režim potkávací/dálka se mi nerozsvítí hlavní přední žárovky ve světlometech. Pouze obrysové. Ale při přepnutí na dálkové se rozsvítí na dálková. Nevíte v čem by mohl být problém? Děkuji.

Zámek zadních levých dveří Zdravím lidičky,jdu na radu,začal mi zlobit zámek u zadních levých dveří.Když odemykám centrálem,je vše ok,ale jakmile chci zamknout,tak ten zámek vydává neskutečné zvuky.Tváří se jako by chtěl vyběhnout ze dveří.Lze to nějak opravit, nebo se musí koupit nový?Jde sehnat nějaký levný, dostala jsem na......

Reset blikajíci kontrolky po výměně oleje. Reset blikajíci kontrolky po výměně oleje.Suzuki s4x4 1,9 ddis

Demontáž přístrojové desky: vměna žárovky dálkových světel Jak demontovat přístrojovou desku?? Potřebuji vyměnit žárovku

Problém se sklápěním zadního sedáku U SX4 I mi nejde sklopit levý zadní sedák za účelem zvětšení kufru. Opěradla sklopím OK, pak zatáhnu za poutko napravo a sklopí se mi i sedák (1/3). Levá strana (2/3) sklopit nejde, ať tahám za příslušné poutko sebevíc. Díky za pomoc.

Problém s automatickým denním svícením Dobrý den všem.Vlastním Suzuki SX4 2010 4x4.Vozidlo je vybaveno automatickým denním svícením,které sepne se spožděním po nastartování. Dnes se mi stalo během dne (opakovaně),že se mi světla sama během jízdy vypnula po slyšitelném cvaknutí - zřejmě rozepnutí nějakého spínače. Po zapnutí klasickým způ......

Nefunkční zásuvka a zadní stěrač - pojistky to nejsou ... Zdravím, přestala nám fungovat zásuvka v autě a společně s tím i zadní stěrač - nevíte prosím někdo čím by to mohlo být ? Než půjdu dělat blbou do servisu :) - pojistky to nejsou to už je ověřené .... Díky PS: případně poraď te prosím dobrý autoservis v Ostravě - bydlíme v centru a vzhledem k mé......

SX4 - kontrolka MIL, kód 0171 Celkem opakovaně (odhadem každých 1500km) mi vyskočí kontrolka MIL; v servisu to bylo, prý P0171 - příliš chudá směs paliva a porychtovali to... No samozřejmě to nevyřešilo vůbec nic a problém beze změny přetrvává. V žádném případě se auto nechová nějak nestandardně, všecko šlape jak hodinky, jenom ......

Zvedání SX4 1,6 4WD 88kW Maďar pomocí pojízdného heveru Je možno zvednout přední část vozidla opřením o přední montážní prvek motoru (první masivní ocelová část při pohledu na spodek ze předu)?Děkuji za odpověď.

Špinavá přední kola SX4 4x4, 1,6 benzin, 22.000 km. Stále se špiní přední kola jakousi černou mastnotou. Auto je po technické a po prohlídce v servisu. Nic nikde nezjistili. Kola umyji a cca po 100 km jsou opět zašpiněná.

Jak demontovat nádobku ostřikovače Po nalití kapaliny do nádobky ostřikovače kapalina vyteče. Chci zkontrolovat nádobku a zjistit závadu, ale její umístění běžnou kontrolu neumožňuje. Jak se k nádobce dostanu. Musím demontovat podběh pravého kola, nebo pravé světlo. Dík za radu. Juraja

Uvolněná tryska ostřikovače čelního skla Po projetí myčkou mi nedrží u SX4 tryska ostřikovače v haupně. Nemáte někdo tušení jak se nechá přichytit (přilepit?), nebo jak se k ní dostanu abych ji mohl vyměnit. Předem dík za radu.

Přední brzd. destičky SX4 1,6 4WD 88kW Maďar Jaké doporučujete destičky ke shora uvedenému modelu z hlediska ceny a užitných vlastností?Děkuji.